Každý z nás občas neví kudy kam. Najednou se ocitneme ve slepé uličce a přemýšlíme, co dál. Nebo zjistíme, že život sám nějak plyne a ztrácíme motivaci a nadšení. Je toho na Vás hodně a cítíte, že nejde všechno zvládnout? Nebo naopak stojíte na místě a máte pocit, že se Vás život nikam neposouvá? Ale jak najít to, od čeho se potřebuji odpíchnout, abych zase šla tou správnou cestou?

Chtěla bych se s Vámi podělit o velmi jednoduchou koučovací metodu, která často zvládne otevřít oči a dá nám jiný pohled na danou situaci. Utřídí myšlenky a velmi rychle si zvládnete stanovit priority a jednotlivé cíle.

Jak to funguje?

Na papír si nakreslíme kruh. Ten si rozdělíme na několik dílů. Pro milovníky jídla bych ho připodobnila k pizze. Rozmyslíme si, co bychom si chtěli díky tomuto nástroji ujasnit.
Do každého políčka si napíšeme jednu ze svých hodnot (v případě stanovení si cílů na základě hodnot) nebo třeba všechny věci, které ovlivňují náš současný problém. Tento nástroj je velmi variabilní a může mít mnoho podob. Sami si určete, jak by mohl pomoci konkrétně Vám.

Potom se nad políčkem zamyslíme a oškálujeme od 1 do 10 ve vztahu k problému, který řešíme. Když ohodnotíme všechna políčka pizzy, je na místě otázka – „Zlepšení kterého z políček by mě mohlo vzhledem k mému problému posunout nejdál? Kam se chci posunout? Jak toho docílím?“

V tuto chvíli už potřebujeme nadefinovat konkrétní akční kroky, které nás ke zlepšení v dané oblasti povedou.

V čem by mohl tento nástroj pomoct?

Tento kruh se často používá právě jako Kolo životní rovnováhy. Do políček si rozepíšeme své životní hodnoty a sledujeme, jak si vedou vzhledem k naší životní rovnováze. Velmi snadno potom přijdeme na to, která z oblastí našeho života by nás přivedla k větší rovnováze a spokojenosti.

Velmi dobře se dá využít také na vztahy. Do políček si napíšeme to, co je pro nás ve vztahu důležité. Jste se svým oškálováním spokojení nebo byste rádi některou oblast vylepšili?

Jak funguje Vaše podnikání nebo pracovní život? I v těchto sférách se dá tento nástroj výborně využít.

Tato metoda je velmi rychlá a efektivní, ale život Vám nezmění. Stále je to jen člověk, který se může posouvat jen díky své vlastní píli a práci na sobě samém. Teď už je to jen na Vás.

http://www.cherischultz.com/hire-me-test

Inzerce