Trápí Vás to, že jste z vesnice nebo maloměsta, a kvůli tomu nemůžete nic dokázat? Trápí Vás, že jste se narodili v malinké České nebo Slovenské republice, a proto jste odsouzeni k neúspěchu? Myslíte, že impéria vzrůstají pouze z impérií? Tento článek Vás přesvědčí o opaku. Zde je pár příkladů, že i z malého semínka může vyrůst obří dub!

Firma Apple založená Jobsem, Wozniakem a Waynem, která nyní má hodnotu neuvěřitelných 4,45 bilionu korun nezačínala tak, že synáček zdědil miliony a z nich si postavil firmu. Tito hoši začínali v garáži!
 

Stejně tak na tom byli i Page a Brin, kteří založili společnost Google. Začali v garáži a prací a pílí se z firmy stal nadnárodní kolos, jehož hodnota činí 3,325 bilionu korun.
 

Firma Hewlett Packard (HP), neměli k dispozici garáž, a tak se nastěhovali do zahradního domku za barákem. Nyní jejich informační technologie zná celý svět
 

Harley Davidson, snad nejslavnější výrobce amerických chopperů, započal své podnikání ve staré, jím opravené trafice. Nyní se na těchto strojích jezdí všude.
 

Firma Nike [správně se čte nýké], jehož název je odvozen od antické bohyně vítězství Niké, začínala v prostých prostorách starého sklepa. Jak vidíte, i ve sklepě lze založit firmy, které může vydělávat 32,4 miliard ročně.
 

Skupina The Beatles nejdříve hrála jen pro pár známých, ale poté se vyšplhali na vyprodané koncerty na stadionech plné omdlévajících žen.
 

Jen protože je svět veliký, vesmír ještě větší a Vy jste se narodili ve vesnici, jejíž název je pro cizince nevyslovitelný, tak to ještě přeci neznamená, že nemůžete být úspěšní, šťastní a že svým snům přistřihnete křidýlka. Doktor Zděněk Mahler hlásá, že sice kolem nás jsou větší impéria s větší přírodní vybaveností a průmyslovým bohatstvím, ale ve světě je hlavně důležitá myšlenka a nápad – a ty se rodí všude. Jak ve Washingtonu a Moskvě, tak v Chebu, Aši, Praze, Bratislavě. Je potřeba jen položit ten první, základní kámen, na který se bude vršit jeden za druhým, až vzroste pyramida. Jak by řekl Rafiki ze Lvího krále:

„I cesta dlouhá tisíce mil začíná prvním krokem.“

 

 

zpravy.aktualne.cz
www.euro.cz
refresher.cz
www.svetsportu.info
www.phonearena.com

Inzerce