Dnes se v našem deníku podíváme opět do Asie. Nadpis možná mnohým napoví název města, ale pravdou je, že není úplně pravdivý. Dokonce město, které Vás asi napadlo, podle japonské administrativy ani město není. Místo kam Vás chci vzít se nachází na ostrově Honšú v japonském regionu Kantó. V našem podání budu mluvit jednoduše o největším městu světa, o hlavním městě Japonska, o Tokiu. Oficiálně se tak jmenuje pouze jedna z prefektur, tedy územní jednotka, na které je několik měst a vesnic. Města jsou tak rozsáhlá, že nepoznáte hranici města, proto se dnes o celku mluví jako o Tokiu.

Proč zrovna Tokio? Tokio má vzhledem ke své rozloze a počtu obyvatel nepřeberné možnosti. Patří mezi nejbezpečnější a nejčistější města světa. Server TripAdvisor umístil Tokio na první místo v kategoriích Nejlepší celkový dojem, Vstřícnost místních obyvatel, Noční život, Nakupování a Veřejná doprava. Sídlí zde 54 z 500 největších společností světa. Najdete zde nejvíce restaurací, které získali Michelinskou hvězdu, nebo hvězdy. Jen výčet ocenění je podle mě slušná vizitka. Navíc jste v úplně jiné kultuře. Japonsko má bohatou historii, úchvatnou přírodu a zároveň moderního ducha.

Seznam konkrétních atrakcí je delší než kdy dříve. Pro představu pár asi nejzajímavějších míst, která bychom si neměli nechat ujít. Koishikawa Korakuen, jedna z nejstarších tradičních japonských zahrad. Ideální místo na procházku a relaxaci. Můžete vidět část japonské kultury a historie samotného Tokia. Hned vedle stojí další zajímavé místo. Tokyo Dome City je komplex několika budov. Najdete zde baseballový stadion, zábavní park, lázně LaQua a mnoho obchodů a restaurací.

U nakupování můžeme ještě chvíli zůstat. V každém městě člověk podlehne nákupní horečce a chce si odvést něco na památku. Na to se v Tokiu nejlépe hodí čtvrť Ginza. Nespočet obchodních domů, restaurací, barů, nočních klubů a kaváren, které můžete v Ginze navštívit Vás jistě donutí utratit nemalé peníze. Ale koneckonců s tím se počítá, když si člověk plní své sny. A pokud chcete od nakupování trochu polevit, můžete zde zajít do muzea japonské policie, dívadla Kabukiza Theater, nebo obdivovat nové technické vychytávky v Sony Building.

Abychom lépe poznali japonskou kulturu, můžete vyrazit i do dalších muzeí. Nejvíce se nabízí Tokyo National Museum, které je největší v Japonsku, nebo Edo-Tokyo Museum, které se zaměřuje na historii samotné prefektury. Hned vedle pak můžete zajít do Kokugikan Sumo Stadium podívat se jak vypadá nejznámnější japonský sport na vlastní oči.

V Tokiu se jistě nudit nebudete. A pokud byste rádi unikli shonu velkoměsta, můžete vyjet například do Disneylandu, na posvátnou horu Fuji, nebo do národního parku Hakone.

Celé Japonsko je velice inspirující zemí, která si zaslouží místo na seznamu přání. A kde jinde by měl člověk začít poznávat cizí zemi, když ne v hlavním městě, v Tokiu.

http://www.japan-guide.com/e/e2164.html
https://www.tripadvisor.cz/Tourism-g298184-Tokyo_Tokyo_Prefecture_Kanto-Vacations.html
https://cs.wikipedia.org/wiki/Tokio
https://en.wikipedia.org/wiki/Tokyo
http://www.cestovatelskydenik.cz/ceny-v-japonsku-jidlo-doprava-pamatky-ubytovani/
http://cestovani.idnes.cz/japonsko-pro-cecha-kulturni-sok-na-druhou-aneb-proc-to-hergot-funguje-12m-/kolem-sveta.aspx?c=A090225_121505_igsvet_tom

Inzerce