Dnes máte možnost podívat se v našem deníku na další úžasné auto. Tentokrát ale nechci psát o žádné žhavé novince, nebo o moderním sportovním voze. Dnes Vám povím o legendě, na kterou musíte vidělat mnohonásobně více než na Bugatti Veyron.

Takové Bugatti Veyron koupíte nové za 2,4 milionu dolarů. To takové Ferrari 250 GTO nové už nekoupíte, ale i ojeté koupíte za zhruba 38 milionu dolarů. Cena se u takového vozu odvíjí od počtu vyrobených kusů, od celkové zachovalosti vozu, nebo od množství předchozích majitelů.

Ferrari 250 GTO bylo vyráběno v letech 1962 – 1964 pro homologaci FIA Group 3 Grand Touring Car. Proto bylo vyrobeno jen 39 kusů. Nové stálo 18 000 dolarů a jeho potencionální majitele schvaloval sám Enzo Ferrari a dealer Ferrari pro Severní Ameriku Luigi Chinnetti.

 

Takové Ferrari 250 GTO není obyčejným dopravním prostředkem. Nečekejte zde pohodlné sedačky, luxusně vybavený interiér, posilovač řízení, abs, esp parkovací sezory… Jde o Ferrari s pravým duchem koně. Jízda v něm jistě není žádný med, ale kdo by čekal luxus u vozu, který měl vyhrávat závody pro značku Ferrari? 250 GTO je klasika. Je to sportovní automobil, který se chová spíše jako cenný papír, čím déle jej máte, tím vyšší je jeho cena. Automobil také dostal několik cen a motoristické plátky jej označují za nejlepší Ferrari všech dob.

Není potřeba více psát. Jeho majitelé jsou jistě hrdí. Auto je vyjímečné jak počtem, tak vzhledem a úžasnou technikou. Zařadili byste tento vůz také na svůj seznam přání?

http://en.wikipedia.org/wiki/Ferrari_250_GTO
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ferrari_250_GTO
http://auto.ferrari.com/en_en/sports-cars-models/past-models/250-gto/

Inzerce