Oblast poprvé známá evropanům díky portugalskému objeviteli Bartolomeovi Diazovi od roku 1486. V roce 1652 zde založil Jan van Riebeeck první evropskou osadu na území Jihoafrické Republiky jako zásobovací stanici pro holandské lodě plující do východní Afriky, Indie a Asie.

map2

Město, ve kterém Nelson Mandela z balkónu městské radnice pronesl svoji slavnou řeč a pozměnil tak smýšlení milionů lidí. Město, které má i dnes své problémy, ale i přes ně, je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací.

Už víte? Ano, je řeč o druhém největším městě Jihoafrické Republiky, o legislativně hlavním městě Jihoafrické republiky, o Kapském Městě.

01 02 03 04

Kapské město je přitažlivé především díky své poloze, je obklopeno překrásnou přírodou. Na Vašem seznamu míst, která navštívit, by neměla chybět Stolová hora, Mys Dobré naděje nebo vinné stezky Stellenbosch a Paarl. Okolo stolové hory se rozprostírá Table Mountain National Park, který také stojí za návštěvu.

08 09 10 11

Když tyto přírodní zajímavosti omrzí, můžete se potápět se žraloky, pozorovat delfíny a velryby, nebo jít na pláž Boulders Beach a sledovat kolonii afrických tučňáků. Milovníci adrenalinových sportů můžou jezdit na horských kolech, zkusit paragliding, kajak, surfování nebo zmíněné potápění.

05 06 07 12

Samotné Kapské město má také co nabídnout. Akvárium Two Oceans, stovky obchodů, stále fungující přístav, Castle of Good Hope – nejstarší budovu v jižní Africe, městskou radnici, National Gallery a National Museum, nebo vyrazit do některé restaurace nebo kavárny na Long Street.

Kapské město není jen turisticky zajímavá lokalita. Podle mě to klidně může být lokalita, kam člověk může zamířit natrvalo.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Kapsk%C3%A9_M%C4%9Bsto
http://www.kapske-mesto.cz/
http://digiarena.e15.cz/kapske-mesto-nejkrasnejsi-mesto-sveta-cestopis
http://www.kapske-mesto.cz/fotogalerie/

Inzerce