20. května 1964 se v Liberci narodil Petr Kellner, budoucí úspěšný podnikatel a jeden z nejvlivnějších Čechů. V roce 1982 úspěšně vystudoval Střední ekonomickou školu v Liberci a v roce 1986 promoval na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde studoval obor ekonomika průmyslu.

Po ukončení studií krátce pracoval jako referent v podniku zahraničního obchodu Strojimport Praha a pak jako asistent produkce a produkční ve Filmovém studiu Barrandov. Zlom v jeho kariéře přinesla sametová revoluce a následná kupónová privatizace. V roce 1991 založil Petr Kellner, spolu s Milanem Maděryčem a Milanem Winklerem, první privatizační fond (PPF), aby mohli využít příležitostí které nabízela kupónová privatizace. A příležitosti skutečně využili. Po získání 40 milionů korun, od teplického holdingu Sklo Union, na reklamní kampaň, ovládli asi 200 firem v celkové hodnotě 5 miliard korun.

01 02

V dalších letech PPF ovládla mimo jiné i Českou pojišťovnu, eBanku, Home Credit a nejsledovanější českou televizi Nova. Skupina PPF nepůsobí pouze v České Republice. Působí i na Slovensku, v Rusku, Bělorusku a v Číně. Petr Kellner je od dubna roku 2007 také členem správní rady pojišťovny Generali. Podle www.forbes.com je Petr Kellner 114 nejbohatší člověk světa.

04 05

Petr Kellner založil i několik dobročinných nadací. V prosinci 2002 založil se svou manželkou Renátou Nadaci Educa, která podporuje společnost Open Gate – Boarding school, provozovatele osmiletého gymnázia internátního typu ve středočeských Babicích. Nadace Educa se zaměřuje na podporu nadaných studentů ze sociálně znevýhodněného prostředí. V roce 2009 založili Nadaci The Kellner Family Foundation, která se v roce 2011 sloučila s Nadací Educa. Kellnerova PPF podporuje Divadlo Járy Cimrmana, Ypsilonku a Letní Shakespearovské slavnosti.

06

Jako člověk je ale Petr Kellner dosti tajemný. Na veřejnosti se objevuje sporadicky, svůj majetek nevystavuje na obdiv a celkově se snaží žít v anonymitě. Sám o sobě tvrdí že je introvert a v okázalosti si nelibuje.

http://objevit.cz/petr-kellner-zivotopis-zakladatele-ppf-a-jedno-z-nejbohatsich-cechu-t17530
http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/71853/zpoved-nejbohatsiho-cecha-petra-kellnera-o-pitomcich-o-majetku-a-o-svych-detech.html
http://ekonomika.idnes.cz/petr-kellner-profil-049-/ekonomika.aspx?c=A140518_105547_ekonomika_hro
http://www.podnikatel.cz/clanky/nejvyznamnejsi-cesti-podnikatele-historie/
http://www.financnici.cz/petr-kellner
http://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Kellner
http://www.forbes.com/profile/petr-kellner/

Inzerce