Snili jste někdo o tom, přiblížit si nebe na dosah ruky? Prohlédnout si hvězdy z blízka nebo se po nebi procházet jednoduše a s lehkostí tak, jako je to v pohádkách? A veřili byste tomu, že to není nereálné?

Pojďme se spolu podívat na Maledivy. Ty jsou obrovským turistickým lákadlem a já se vůbec nedivím. Na těchto ostrovech najdeme spoustu přírodních krás i kulturních památek. Dnes se ale zaměřím na konkrétní ostrůvek Vaadhoo Island.

Přes den se vše zdá být takové, jako jsme zvyklí. Prosluněné pláže a nahřátý písek nás lákají k příjemnému koupání a opalování.

Připadá Vám na obrázcích, jako by se obloha dívala do zrcadla? Vždy po setmění se ale změní v překrásnou noční oblohu. Jak je to možné?

Za vše je zodpovědný mořský plankton. Ten se v přírodních vodách nachází vždycky, tento je ale speciální. Má totiž schopnost bioluminiscence. Vyzařuje tak modré světlo, které nemá téměř žádné tepelné účinky.

Procházka po této nádherné romantické pláži musí být opravdovým zážitkem. Co myslíte?

http://cdn-image.travelandleisure.com/sites/default/files/styles/1600×1000/public/light0215-phytoplankton_0.jpg?itok=3dWGHMhs
http://www.fronne.com/wp-content/uploads/2015/09/sea-of-stars-vaadhoo-island3.jpg
http://www.theweddingspecialists.net/wp-content/uploads/2014/09/Sea-of-Stars-Vaadhoo-Island-Maldives-1.jpg
http://spanish.fansshare.com/gallery/photos/17120111/sea-of-stars-vaadhoo-island/?displaying
http://www.coconutclubvacations.net/wp-content/uploads/Unique-Beaches-Around-the-World.jpg

Inzerce