Dokážete si představit odpoutání se od všech k životu nepotřebných věcí či dokonce svého přepychu pro dosažení osobní změny a nalezení klidu? Dnešní článek se zaměří na knihu, která nejenom vypráví příběh svobody a změny, ale také skrývá myšlenku šťastného života.

,,Nesmíš dovolit, abys pro hodiny a kalendář zapomněl, že každý okamžik života je zázrak a mystérium.“

Mnich, který prodal své ferrari patří k nejznámějším knihám s psychologickou a duchovní tématikou vedoucí k cílevědomosti, sebelásce a celkovému spokojenému životu. Knihu napsal a roku 1997 vydal spisovatel, výborný motivační řečník Robin Sharma, jehož firma Sharma Leadership International pomohla mnoha lidem s dosahováním jejich osobních cílů.

Tento duchovní román vypráví příběh proslulého právníka Juliana Mantla, jehož úspěchy a pohádkový život vypadají jako doslova splněný sen. Jednoho dne se ale Julianův život obrátil vzhůru nohama, když v soudní síni utrpěl infarkt. Juliana dohnal všechen stres, přepracovanost a nezdravý životní styl, nicméně co by to bylo za motivační knihu bez řádné změny? Po dlouhém rozmýšlení právník prodal všechen svůj majetek a vydal se do Indie hledat štěstí.

,,Ironií je, že čím méně se budeš soutředit na výsledek, tím rychleji se dostaví.“

Na první pohled jednouchý příběh s sebou přináší skvělé rady a techniky, které doslova změní postoj k život každému, kdo chce dosáhnout většího soustředění nebo se zajímá o celkový osobní rozvoj. Robin Sharma knihu rozdělil do mnoha kapitol, přičemž každá popisuje jiný druh mentálního rozvoje. Kniha po celou dobu klade velký důraz na sebepoznání. Představivost je totiž neomezená. Naše sny se mohou stát skutečností, pokud budeme dostatečně věřit a svému snu půjdeme naproti. Mnich, který prodal své ferrari patří ke knihám, které stojí za to mít ve své knihovně. Stránky plné motivace, rad či cvičení Vám doslova plynou před očima, a proto jako Julian Mantl našel své štěstí, tak i vy můžete objevit spoustu zajímavých věcí.

„Neumíme ovládat počasí nebo dopravní zácpu, ani náladu lidí kolem nás – ale zcela určitě je v naší moci ovládat náš postoj k těmto událostem.“

 

Inzerce