Nevím proč, ale poslední dobou mám trochu pocit, že pro lidi, kteří nepotřebují jezdit dlouhé trasy, je naprosto ideální malý automobil. Jsou to auta úsporná, praktická na nákupy ale často také designově zajímavá. Právě o takovém malém autě jsme dnes chtěli napsat pár řádků. A napadlo nás to právě v čas, kdy všechny motoristické plátky přišli s recenzemi nového malého Renaultu Twingo III. generace.

Auto je velice zajímavé vzhledem, na rozdíl od první generace, která byla sice oblíbená, ale mě osobně se vůbec nelíbila. Druhá generace nebyla špatná, ale chybělo jí kouzlo. Nové Twingo kouzlo má. Působí veselým dojmem a velkým prostorem. To je způsobené výškou karoserie, která vyčnívá i nad daleko větší vozy. Díky tomu je Twingo prostorné i zevnitř. Co je dalším překvapením je interiér vozu. Vypadá nadmíru kvalitně a hezky v porovnání s konkurencí. V interiéru najdeme i mnoho chytrých prvků. Kastlík nahradila taška, kterou si můžete vzít sebou, prostor pod zadními sedadly, který se dá využít třeba pro povinnou výbavu, nebo úložný prostor v zadních dveřích.

Auto rozhodně neohromí rychlou jízdou. Je to autíčko do města, které zaparkujete i vedle nákupního košíku. Takže motory s výkonem od 70 do 90 koní jsou naprosto dostačující. Twingo sdílí základní techniku se Smartem Forfour, takže motor najdete vzadu. Největší výhodou, oproti konkurenci, je poloměr otáčení, který je téměř o metr menší než u Škody Citigo.

Nový Renault Twingo, v základní verzi s motorem o výkonu 70 koní, můžete mít za 214 000,-. Pokud uvažujete o malém automobilu do města, pak můžu Twingo doporučit. Vypadá hezky, moc nestojí a na nákupy je téměř ideální. I když je to jen menší sen, určitě sem patří. Koneckonců když si pak koupíte „Bavoráka“ tak můžete své Twingo dát přítelkyni, nebo rodičům, aby Vás přestali otravovat, ať s nimi zajedete na nákup.

http://www.renault.cz/
http://www.autoweb.cz/renault-twingo-2014-na-ceskem-trhu-prvni-dojmy/
http://www.auto.cz/test-renault-twingo-1-0-sce-francouzsky-smart-83536

Inzerce