Bar, kde obsluhují roboti, aquapark s pěti tobogány, kino a divadlo, kasino, ledová plocha, bezpočet restaurací… Ne, nepopisuji vám žádnou ze světových metropolí, ani svou představu o městě snů. Tato představa se zrodila v mysli někoho docela jiného a letos v květnu dostala svou hmotnou podobu, stala se realitou a dostala název Harmony of the Seas.

Harmony of the Seas, jedna z největších osobních lodí světa, jejímž  provozovatelem je Royal Caribbean Cruises. Gigant, který měří 362 metrů a váží přibližně 227 000 tun je konstruován tak, aby zvládl plavbu i za náročných povětrnostních podmínek. Ponor trupu může dosahovat až 9 metrů a loď by tak měla bez problémů obstát i při plavbě na rozbouřeném moři s vlnami dosahujícími do výšky až 12 metrů a větrem, který se svou rychlostí rovná hurikánu. Ukočírovat takovou sílu není nic snadného, není se proto čemu divit, že kormidelníci trénovali řízení tohoto kolosu více než rok, a to na speciálně upraveném simulátoru. Stavba celé lodi trvala více jak tři roky a společnost přišla na bezmála 30 miliard korun. Loď je podle výrobce nejen největší a nejdražší, ale zároveň také nejvíce ohleduplná k životnímu prostředí.

Dalo by se říci, že celá loď je prakticky plovoucím městem, které pojme více než 6000 pasažérů, o něž pečuje četná posádka čítající na 2 500 členů. Toto město se skládá z 18ti palub, kterým vévodí ohromná centrální hala. Právě v této 20 metrů vysoké a 150 metrů dlouhé hale se nachází socha od českého sochaře Davida Černého, která znázorňuje spisovatele Franze Kafku a je obdobou sochy stojící i na pražské Národní třídě.

Harmony of the Seas naprosto bortí představy o tom, jak by měla plavba na lodi vypadat. Hosté si mohou přímo na palubě lodi dopřát notnou dávku zábavy v jednom z několika klubů, hřišť či například ve zdejším kině. Pokud je popadne touha dopřát si procházku přírodou, mohou se vypravit do lodního parku, který je osázen živými rostlinami. Touhu po adrenalinu mohou pasažéři zchladit například na surfovém simulátoru, lezecké stěně nebo například na jednom z několika tobogánů, z nichž jeden dosahuje až do výšky 10 poschodí. Za kulturou se zde chodí do místního divadla, kde početné herecké obsazení pravidelně hraje představení populární Pomády. A pokud po tom všem přepadne pasažéry hlad, mohou ho zahnat v jedné z místních restaurací. Každý z hostů si zde zkrátka může vybrat, jak prožije svou dovolenou na moři.

Loď je unikátní také, co se moderního vybavení týče. Mimo jiné technické vymoženosti, které jsou na palubě naprostou samozřejmostí, je zde také jedinečný Bionic bar, tedy bar s robotickou obsluhou. Místo barmana vám tak koktejl dle vašeho výběru namíchá pouze robotická ruka. Působivé že? Na této lodi snad není opravdu nic nemožné a hosté se tak mají vskutku na co těšit. Pokud se i vy rozhodnete vyplout na nezapomenutelnou dovolenou, pamatujte, že existuje pouze jedna královna všech moří a její jméno je Harmony of the Seas.

http://1080.plus/The_Largest_Cruise_Ship_in_The_World-Harmony_of_the_Seas/Xn6WmiiL_YU.video
https://secure.royalcaribbean.com/harmonyoftheseas
http://www.dailymail.co.uk/travel/travel_news/article-3593094/Harmony-Seas-set-arrive-Southampton.html
http://www.travelforsenses.com/harmony-of-the-seas-the-largest-cruise-ship-in-the-world/
http://www.blesk.cz/clanek/cestovani/379637/nejvetsi-zaoceanska-lod-vyplula-podivejte-se-jak-to-na-luxusnim-plavidle-vypada.html
http://zoom.iprima.cz/bizarne-luxusni-prvni-vyletni-parnik-ktery-je-vetsi-nez-letadlove-lode
http://www.elogistika.info/nejvetsi-parnik-sveta-harmony-of-the-seas-predan-majiteli-z-usa/
https://www.novinky.cz/ekonomika/403347-nejvetsi-vyletni-lod-sveta-harmony-of-the-seas-predali-majiteli-z-usa.html
http://tn.nova.cz/clanek/nova-kralovna-mori-nejvetsi-vyletni-lod-na-svete-poprve-vyplula.html

Inzerce