V dnešním rozhovoru se opět podíváme do světa módy. Yvonne Muellerová, modelka a v současnosti především majitelka agentury T-MODELS, nám dnes odhalí část svého příběhu. Sympatická a okouzlující Yvonne se s námi podělí o své názory a poznatky týkající se jejích úspěchů, a také cesty k nim. Ukáže, jak se vypořádává s překážkami, co ji motivuje a inspiruje.

Yvonne je dnes úspěšnou podnikatelkou, která vlastní modelingovou agenturu. Snaží se především o odlišný přístup ve světě modelingu, a proto se také její agentura zaměřuje spíše na vnitřní krásu.

To co děláte, začalo jako spontánní nápad nebo jste se k tomu postupem času dopracovala?

Začala jsem hned po studiu v roce 2012. Přemýšlela jsem, zdali zůstanu v ČR nebo odjedu do zahraničí. V Kalifornii jsem měla pracovní nabídku z předešlé firmy. Bývalý přítel se se mnou nechtěl přestěhovat a měl zde již rok funkční podnikání. Rozhodla jsem tedy, že zůstanu a budu podnikat na plný úvazek.

Mám ráda módu a rozhodla jsem se jí dovážet do ČR. V roce 2013 mě zaujal studentský start-up T-MODELS – koupila jsem spoluvlastnictví. V T-MODELS se zabýváme modelingovými a hereckými kurzy – pracujeme na tom aby šla krása zevnitř i zvenku. Aktuálně jsem jediný majitel. Můj bývalý společník studuje 2 vysoké školy a bohužel mu nezbývalo moc času na podnikání. Na konci roku 2014 jsme začali s eventovou agenturou promote.cz. Našimi klienty jsou např. OC Fontána, Fashion Club nebo Colloseum.

Jaké byly Vaše začátky?

Mam pocit, že začínám každý den znova a znova. Takže jsem neustále v začátcích. /smích/.

Jaká vlastnost, znalost nebo schopnost byla klíčová pro Váš úspěch?

Spíš bych raději odpověděla jaká je klíčová vlastnost pro mé podnikání. Důležitá vlastnost je optimismus a láska k lidem. Optimismus je naučitelný a je to obrovská „sebepráce“, pokud ho nemáte přirozeně daný. Další je schopnost pracovat se svým strachem. Jsem občas posera. Většinou když mám z něčeho strach, tak se mu vystavuju do té doby, dokud ho nepřekonám. Např. měla jsem hrůzu z výšek – chodila jsem na věže tak dlouho, dokud jsem se bát nepřestala.

Z podnikání jsem měla také obavy a pak jsem prostě začala.

Jaké vzdělání jste získala a jaký je Váš názor na tradiční vzdělávací systém?

Jsem paní inženýrka. /smích/ Můj názor na vzdělávací systém? Myslím si, že český vzdělávací systém nebuduje jedinečnost v jedincích. Tím chci říct, že se mi nelíbí přístup autorit. Někdo napíše nějakou knížku a ta knížka je jediná správná a ta se bude učit. Podle ní se pak napíše test, na který si stejně půlka studentů sežene varianty. Berte to s nadsázkou. Domnívám se, že by výuka mohla rozvíjet vlastní pohled nebo ukazovat více možných pohledu na danou věc. Učení v souvislostech.

Jaký je podle vás rozdíl mezi úspěšným a neúspěšným člověkem?

Neúspěšný člověk je ten, který se vzdal – který vzdal své sny a sám sebe. Úspěšný je jakýkoliv člověk, který dělá to, co ho baví. A každý podle svého měřítka – pro někoho může být cíl vystudovat střední školu, pro někoho je doktorský titul málo. Neexistuje univerzální měřítko úspěchu podle mě.

Co byste udělala jinak, kdybyste začínala znovu od nuly?

Co bych udělala jinak? Asi nic. Celý život je proces vývoje. Pokud bych měla sahat úplně až k nule, museli bychom začít od mého narození, protože tam se to vše začalo utvářet. /smích/

Nepřipadáte si oddělená od průměrné společnosti v důsledku Vašeho úspěchu?

Primárně sama sebe vnímám jako obyčejného člověka, který jako každý jiný má své starosti a radosti, svoje výšky i pády a kterému je občas smutno. To máme všichni stejně bez ohledu na to, jestli jste bezdomovec nebo milionář.

Mám hodně skvělých přátel a dalších úžasných lidi kolem sebe, kteří dělají zajímavé projekty. Rozhodně si nepřipadám oddělená. Naopak jsem u zrodu něčeho, co buduji já i oni, a jsem na nás všechny hrdá.

Jaký postoj zaujímáte k překážkám?

Vidím cíl a jdu za ním. Občas spadnu přes překážku, rozbiju si koleno, chvilku to bolí, ale vstanu a jdu dál. Občas se překážky bojím, chvíli mi trvá, než se zděšení pustím a pak zpětně vidím, že můj strach byl větší než ta překážka. V podstatě není nic na tomto světě, co by se nedalo překonat.

Vše máme v hlavě. To je náš jediný omezovač.

Odkud čerpáte inspiraci a máte nějakého hrdinu/vzor?

Nikdy jsem žádný vzor neměla. Občas se někým inspiruju, ale spíš se snažím žít podle pravidla: „Chovej se k ostatním tak, jak chceš, aby se ostatní chovali k tobě.“

Naslouchám svým pocitům a své intuici.

Jaké jsou Vaše další sny a vize?

Moje sny jsou mít velkou rodinu, hodně dětí a psů. /smích/ Procestovat celý svět. Dělat práci, která mě baví a která inspiruje a pomáhá ostatním lidem. A samozřejmě chci svoje vlastní letadlo, dům v Karibiku a světový mír. /smích/

Teď ale vážně. Mám v hlavě několik projektů, na kterých pracuji. Zatím nejsou oficiální, takže se nechte překvapit.

To byl další inspirativní rozhovor s úspěšnou Yvonne Meullerovou. Jak sama řekla, úspěšný je člověk, který dělá, co ho baví. Děkujeme za tento motivující rozhovor a těšíme se na další takové úspěchy.

Inzerce