Hlavní město SAE a metropole stejnojmenného emirátu. Město má poměrně pestrou historii, tak například se zde skrývali piráti. Když se zde v 60. letech 20. století našla ropa, stalo se Abú Dhabí metropolí s širokými bulváry a vysokými budovami. Město je dnes trochu zastíněno supermoderním Dubajem. Abú Dhabí ctí svou historii a tradice, i když z historických budov moc nezůstalo.

map

SAE jsou trochu jiný šálek kávy než ostatní lokality, o kterých jsme psali. Člověk musí vědět, co si zde může a nemůže dovolit. Hodí se i znalost základů arabštiny, i když většina lidí mluví i anglicky. Co se obyvatelstva týče, 95% zdejších obyvatel se hlásí k islámu, takže zde, mimo jiné kultury, můžete poznat i zvyky jiného náboženství.

14 13 15 16

K tomu se bezvadně hodí jedna z největších mešit na světě, Sheikh Zayed Grand Mosque. Jako všechno v SAE, má i mešita několik světových nej. Mimo zmíněné velikosti, do mešity se vejde 41 000 věřících, zde najdete největší a nejtěžší ručně tkané koberce a na stropě spatříte 12 tunový lustr, zlacený 24 karátovým zlatem. Mešit je zde nespočet, takže se můžete kochat islámskými svatostánky, jak bude libo.

01 03 02 04 06 05 07

Když Vás islám přestane bavit, můžete se vrhnout do něčeho, co Vám zvedne hladinu adrenalinu v krvi. Přetížení 4,8 G, zrychlení 0-100 km/h za 2 s a maximální rychlost 240 km/h. Nejrychlejší horská dráha světa stojí právě v Abú Dhabí. Stojí v zábavním parku Ferrari World u okruhu Yas Marina Circuit, kde se jezdí i závody F1. Takže i když si na horskou dráhu Formula Rossa netroufnete, určitě se zde nebudete nudit. A v rámci zábavy se zde můžete kochat auty Ferrari, mají vystaveny snad všechny modely.

09 08 10 12 11

Další zábavní park je zaměřený na vodní radovánky. Yas Waterworld také stojí za návštěvu, i zde najdete několik nej atrakcí. Celkem jich je 43, takže se i zde zdržíte minimálně na den. Je potřeba využít i polohy. Můžete si zaplatit jízdu na velbloudech, potápění, výlet nad poušť v balonech a mnohé další. A kdybyste náhodou nevěděli co v Abú Dhabí dělat, můžete se posunout do asi 150 km vzdáleného Dubaje, o kterém budeme psát někdy příště.

http://www.zivotnacestach.cz/rubrika/zeme-sveta/stredni-vychod/spojene-arabske-emiraty/abu-dhabi/
http://www.hedvabnastezka.cz/zeme/asie/spojene-arabske-emiraty/abu-dhabi-1/
http://www.tripadvisor.cz/Tourism-g294013-Abu_Dhabi_Emirate_of_Abu_Dhabi-Vacations.html
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ab%C3%BA_Dhab%C3%AD
http://cs.wikipedia.org/wiki/Spojen%C3%A9_arabsk%C3%A9_emir%C3%A1ty
http://visitabudhabi.ae/en

Inzerce