Myslíte si, že Golf GTI je obyčejný hatchback? Dnes Vám ukážu, že opak je pravdou. Je malý, hezký a opravdu rychlý.

Nejnovější Golf GTI vychází z velké části z originální GTI a světa automobilového sportu. Je to ztělesnění radosti. Na Golf TDI jsem už několikrát narazil například u benzinové pumpy nebo jen tak zaparkované v řadě aut. Stačí první pohled a hned si Vás získá. Jak je to možné?

Předně jde hlavně o vzhled. Je to malý hatchback, na kterém nic nechybí a nic nepřebývá. Přední maska je oproti předchozím verzím GTI ostřejší a působí zuřivěji. Světlomety jakoby se na nás mračily a přední nárazník GTI vypadá jako rotvajler cenící zuby pochopitelně až na ty sliny. Místo slin však plive oheň! Celý předek je pak podtržený elegantní červenou linií, která zasahuje až do světlometů a umocňuje tak dynamický dojem vozu.

Od přední masky přejdeme k boku auta, který je opět neodolatelný a působí na mě spíše elegantním dojmem. Ovšem nenechte se zmást. Golf GTI je do značné míry kultivované auto a nemusíte se s ním stydět přijet na večeři do luxusní restaurace. Je to ale především plnokrevný sportovní vůz s opravdovými sportovními kořeny. Tento fakt podtrhují především kola z lehké slitiny, které jsou jednoduše řečeno agresivní. S koly jakými disponuje Golf GTI budete doslova trhat asfalt na silnici. Celý vůz je pak posazený níže k vozovce, aby kola mohla dokonale přilnout k zemi a auto se v zatáčkách chovalo přesně, tak jak chcete Vy.

Zadní část pak zanechává přímo hmatatelnou závist ve všech ostatních řidičích, které Golfem GTI předjedete. Matně černý difuzor posazený nízko k vozovce je nejen užitečný při Vaší spanilé jízdě, ale utvrdí Vás také v tom, že GTI je skutečný sporťák. Chromované výfuky jsou přímo “skandální“. Jde přeci jen o malý hatchback a dva výfuky Vás příjemně pobuřují. Malý, ale potřebný spoiler vyčuhující nad zadním sklem, se táhne v barvě celého vozu a opticky ho prodlužuje.

To je ovšem jenom zevnějšek. Přece jen hodně aut vypadá dobře. Golf GTI Vám toho však nabízí opravdu požehnaně. Podívejme se pod kapotu. Tam nalezneme silný dvoulitrový přeplňovaný motor s přímým vstřikováním benzinu s výkonem 230 koní, který Váš Golf GTI vystřelí až do úžasné maximální rychlosti 246 km/h. Bleskové zrychlení z nuly na sto kilometrů za hodinu za 6,5 sekundy.

Až se do Vašeho Goflu GTI posadíte, určitě se budete cítit jako páni silnic. Pohodlné sedačky jsou vyvedené v jemně sportovním stylu, aby Vaše jízda byla vždy pohodlná. Zároveň Vám bude neustále připomínáno, že vůz je sportovní hatchback a že sem tam si s ním můžete zadovádět. Sportovní multifunkční volant ve Vašich rukou se stane přímo nástrojem vašich řidičských snů.

Tak co říkáte na Golf GTI? Malý, vkusný a přímo agresivně rychlý. Vůz pro všechny věkové kategorie, obě pohlaví i všechny situace, které Vám zítřejší den může nadělit. Je to zkrátka vůz vašich přání.

https://www.volkswagen.cz/novy-golf/golf-gti
http://www.auto.cz/test-volkswagen-golf-gti-2-0-tsi-6sg-opravdu-je-tak-dobry-105552
http://auto-mania.cz/test-volkswagen-golf-gti-2-0-tsi-169-kw-video/
https://cs.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Golf
http://images.car.bauercdn.com/pagefiles/22197/golfgticlubsport_03.jpg
https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/none/path/s0e0fdbb04c26fce0/image/i519632e59c2fd9e6/version/1498904855/image.jpg

Inzerce