Kniha „Myslete velkoryse“ z anglického originálu „The magic of thinking big“ je zřejmě nejcennější knihou na téma úspěch, jaká se Vám může dostat do ruky. Bohatství, které ukrývá tato kniha je nezměrné. Do dnešního dne bylo této knihy prodáno přes 4 miliony kusů.

První vydání bylo vydáno již v roce 1959 jako literatura své pomoci od amerického autora, motivačního řečníka a profesora státní univerzity Davida J. Schwartze. David byl později dokonce majitelem velké poradenské společnosti, kterou založil, aby pomáhal dalším lidem dosahovat jejich úspěchu. K nám se kniha poprvé dostala až v roce 1993.

Kniha napsána tak stručným a jasným způsobem se velice těžko hledá. Myslete velkoryse ovšem jednou takovou knihou je, protože na přibližně 200 stránkách pojednává o základech potřebné k úspěchu. Domnívám se, že by si ji měl přečíst každý bez ohledu na obor či výši postavení ve společnosti, protože si v ní každý najde kousek, který mu chybí do své mozaiky úspěchu.

V knize nenajdeme žádná nová kouzla, která by nás měla oslnit, ale najdeme zde právě ty základy, na které často zapomínáme a nepřikládáme jim takovou váhu. Ještě jsem nečetl knihu, kde by bylo vše tak dokonale popsané a zabalené tak, že po přečtení každé kapitoly máte chuť jít něco dělat. Již od několika skvělých lídrů jsem slyšel, že je to kniha, kterou bychom si měli přečíst alespoň každý rok.

Kniha začíná faktorem úspěchu, který se týká velikosti našeho myšlení, tedy podněcuje nás, abychom drželi své sny velké. Další na řadě je víra, musíme věřit ve své sny a vytrvat. Zábavnou kapitolou je kapitola o nemoci, která se nazývá „hledání výmluv“, ve které autor bojuje za poražení našich výmluv. David nezapomíná budovat naše sebevědomí a poté následuje budováním našeho velkorysého myšlení. Dalším faktorem popsaným v knize je otevření mysli a začít uvažovat kreativně. V šesté kapitole narazíte na sílu myšlenek, které říkáme sami sobě, tedy že jsme tím, co si o sobě myslíme.

„Když jde o úspěch, nejsou lidé poměřováni centimetry, váženi kilogramy a posuzováni podle svého vzdělání nebo původu, nýbrž jsou oceňováni podle velikosti myšlení.“

Mohl bych pokračovat dál, protože jsem se dotkl pouze poloviny témat, které v knize nalezneme, ale domnívám se, že jste si již obrázek vytvořili. Zdá se Vám to hodně témat na 200 stránek? Souhlasím, ale o tom právě kniha Myslete velkoryse je. Je to silný koncentrát, který když člověk opravdu nastuduje, tak nebude mít problém uspět úplně v čemkoliv!

Doufám, že jsem Vás navnadil, abyste si chtěli přečíst tuto, pro mě velmi speciální, Knihu, která Vám může změnit život.

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Magic_of_Thinking_Big

Inzerce