Kniha myšlením k bohatství je asi jedna z nejdůležitějších, které se mi dostaly do ruky. Nebyla to zrovna jedna z prvních knih o myšlení bohatých, které jsem četl. Říkal jsem si ale, že si ji jednou určitě přečtu, protože jsem o ní často četl v jiných knihách úspěšných lidí, kteří ji označovali za nejdůležitější knihu jejich života. Nepřikládal jsem tomu velkou váhu, dokud jsem si ji sám nepřečetl a nezjistil, jaké bohatství ukrývá.

 Napoleon Hill

Autorem této fascinující knihy je Napoleon Hill, který strávil desítky let tím, že se zabýval studiem myšlení bohatých a úspěšných lidí. Kniha je postavena na hodnotách slavného oceláře Andrewa Carnegieho, který své tajemství úspěchu předal Napoleonu Hillovi pod podmínkou, že se o něj podělí co nejlepším způsobem, jaký nalezne. Andrew Carnegie byl velkým lídrem, který na svou dobu inspiroval mnoho významných lidí. Přiznali to například velikáni jako podnikatel Henry Ford, miliardář John D. Rockefeller, vynálezce Thomas A. Edison či americký prezident Theodore Roosevelt.

Celá kniha se věnuje bohatství, nejen materiálnímu, ale i mentálnímu. Napoleon zde čtivými metodami rozebírá důležité aspekty, které potřebujeme k jeho dosažení. Zaujalo mne také, že si tyto osvojené principy o budování bohatství Napoleon vyzkoušel na vlastní kůži a vybudoval sám velké finanční impérium.

„Člověk, který zaseje jedinou krásnou myšlenku do duší ostatních, tím přináší světu větší službu než všichni hledači chyb dohromady.“

První vydání knihy bylo v roce 1928 a od té doby se prodalo více než 70 milionů výtisků, proto jde také o nejprodávanější knihu na téma bohatství. Musím říci, že jsem nikdy nečetl tak jasně a zároveň podrobně napsanou knihu. Navždy bude mít speciální místo v mé knihovně.

http://www.cilevedome.cz/10-nejprodavanejsich-knih-osobniho-rozvoje-vsech-dob/
http://cs.wikipedia.org/wiki/Napoleon_Hill

Inzerce