Naše stránky se zaměřují na myšlení úspěšných lidí, na motivaci a na to, abychom stále snili, protože to jsou důležité věci pro Váš osobní úspěch. V dnešním životopise si povíme o člověku, který se stal úspěšným a známým tím, že lidi motivoval. V dnešním životopise Vám povíme pár věcí o osobnostním trenérovi, motivačním řečníkovi a autorovi několika motivačních knih, o Anthonym Robbinsovi.

„Určujícím faktorem úspěchu nejsou zdroje, je to vynalézavost.“

Anthony se narodil v roce 1960. Neměl jednoduché dětství. Vyrůstal s agresivní matkou, která byla závislá na prášcích a alkoholu. Vystudoval pouze střední školu v Californii, na vysokou se nestihl dostat, protože ho matka v 17 letech vyhodila z domova. Od té doby se živil jako podomní opravář. Nezůstal u toho však příliš dlouho, už ve svých 24 letech se stal milionářem, když prodával pro Rolls-Royce.

„Stanovení cílů je prvním krokem v přeměně nemožného na možné.“

Jako řečník začal propagovat semináře Jima Rohna. Jak sám Anthony říká, byl to Jim Rohn, který ho naučil, že

„Štěstí a úspěch není výsledkem toho co máme, ale spíše výsledkem toho, jak žijeme. To jak nakládáme s věcmi které máme, to je největší rozdíl v kvalitě našeho života.“

Později začal svou vlastní kariéru osobnostního trenéra. Vyučoval neuro-lingvistické programování (to zahrnuje psychoterapii a přístup ke komunikaci a osobnostnímu růstu) a Ericksonovu hypnózu. Dále se naučil další techniky, jako například chůzi po rozpáleném uhlí. Díky jeho knihám a televizním pořadům se z něj stal uznávaný motivační řečník. Od roku 2007 je jedním z řečníku konferencí TED, kde se z něj stal v roce 2012 šestý nejpopulárnější řečník.

„Můžeme změnit své životy. Můžeme dělat a mít co chceme, dokonce můžeme i být přesně tím čím chceme.“

V průběhu své kariéry napsal více knih, ale asi nejznámější jsou „Nekonečná síla“ (1987) a „Probuďte svou spící sílu“ (1991). Anthony si zahrál i v několika filmech a seriálech. Hrál například ve filmu Muži v černém, nebo v animovaném seriálu Griffinovi.

„Nejsou to události, co nás formuje. Formuje nás naše přesvědčení o tom, co tyto události znamenají.“

Anthony změnil životy milionům lidí po celém světě, ať už svými přednáškami, nebo svými knihami. Založil obrovskou nadaci, která pomáhá více než třem milionům lidí v 56 zemích světa. Je velice zajímavým člověkem, od kterého se máme co naučit. Jen je škoda, že se toho o něm v Čechách ví tak málo.

http://www.tonyrobbins.com/biography/
http://en.wikipedia.org/wiki/Tony_Robbins
http://www.ted.com/speakers/tony_robbins

Inzerce