Žijeme v době, kdy se společnost velmi rozděluje dle financí. Co způsobuje, že někteří lidé jsou bohatí a někteří chudí? Kde je problém u začínajících podnikatelů a kam nejlépe investovat? Na tyto a mnohé další otázky Vám odpoví osoba na kterou je zaměřený dnešní článek. Robert Kiyosaki je už dlouhou dobu považován za jednoho z největších odborníků na finance a práci s nimi. Je velmi známý svými dřívějšími finančními předpověďmi a skvělými knížkami, kterými přímo prorážel cestu novým vědomostem a poznatkům z pohledu bohatých na práci s penězi.

„Buďto za svůj život převezmete zodpovědnost a nebo budete celý život poslouchat jen rozkazy.“

Robert se narodil 8. dubna 1947 na Havajských ostrovech. Vyrůstal v rodině, která jak sám říká ,,pracovala pro peníze“. Jeho otec byl velmi vzdělaný člověk, který pracoval ve školství. Nevyrůstal sice v bohaté rodině, nicméně jako malý se seznámil se svým nejlepším přítelem Mikem. Robert si nikdy nepřál být jako jeho otec, a proto se začal vzdělávat s Maikem u jeho otce, který je odmala zasvětil do práce s financemi a jejich využitím. Přesně tento příběh vedl k sepsání knihy ,,Bohatý táta, chudý táta“. Knihu využívají jak bohatí, tak i chudí, kteří jsou naprosto udiveni myšlenkami tohoto člověka!

 

„Lidé, kteří přemýšlejí v malém nedostanou velké šance. Pokud chcete zbohatnout, začněte nejdřív uvažovat ve velkém.“

Kiyosakiho příběhy opravdu zaujmou a předají spoustu vědomostí, nicméně stejně tak i jeho patentovaná hra s názvem Cashflow. Nejvíce znalostí prý získáte z určitého druhu praxe, a právě proto vytvořil Robert tuto fenomální hru přirovnatelnou např. k Monopoli.

Chcete si vyzkoušet pocit finančních nesnází či rozložení velkých peněz?

V tom případě stojí Cashflow za zkoušku právě Vám!

 

A co samotné přednášky? Jsou hodnoceny nesmírně pozitivně. Každého trochu ubíjí složitost tohoto tématu, nicméně je velmi známo, jak jednoduše a přitom dokonale dokáže se svými učebními metodami vysvětlit vše od základu financí, až po práci s nemovitostmi. V čem je tedy Robert Kiyosaki tak výjimečný? Rozhodně pro svou trpělivost, víru, nápaditost a hlavně klidnou myslí, která by nás všechny měla motivovat k našim vlastním cílům. Ať už přispěl čímkoliv za svá léta, tak si ho všichni budou pamatovat pod tím hlavním. Muž, který ovlivnil finanční gramotnost světa!

Inzerce