Druhé největší město a do roku 1960 hlavní město Brazílie Rio de Janeiro. Další z řady okouzlujících měst, které Vám představíme. Rio, stejně jako ostatní města, která jsme už představovali, má nepřeberně mnoho lákadel, díky kterým jsou dobrým tipem na dovolenou. Zde jsou ta nejcharakterističtější.

map

Když se řekne Rio de Janeiro, většina z nás si asi okamžitě představí karneval v rytmu samby. Každý rok na přelomu února a března se pořádají dva týdny strhující podívané. Karneval je přehlídkou překrásných kostýmů, alegorických vozů a také nádherných těl. Souběžně s karnevalem probíhá soutěž tanečních škol samby. A jelikož jsou Brazilci od narození talentovaní tanečníci, určitě stojí za to se jet na karneval do Ria podívat.

02 01 08

Pravděpodobně stejně jako tanec milují Brazilci fotbal. A proto není záhadou, že se v Riu nachází jeden z největších fotbalových stadionů světa, stadion Maracanã. Maracanã v posledních letech prodělal rekonstrukci, aby vyhovoval potřebám letošního Mistrovství světa, které se hrálo právě v Brazílii. Dalším sportovním svátkem bude rok 2016, to se budou v Riu konat letní olympijské hry.

06

Nabrat nové síly a relaxovat můžete na kilometrech pláží s bílým pískem. Mezi nejznámější patří Copacabana a Ipanema. Právě díky plážím se Riu přezdívá cidade maravilhosa – úžasné město. Když Vás válení na pláži omrzí, můžete vyrazit na prohlídku města. Svézt se tramvají po historické čtvrti „Santa Teresa“, zajít na jídlo do některých místních restaurací (například ve čtvrti Santa Teresa do restaurace Espírito Santa, kterou doporučuje Lonelyplanet.com), podívat se po obchodech anebo prostě splynout s davem a snažit se načerpat atmosféru města.

03 05 04

Žádná akce? I pro temperamentnější povahy se v Riu najde program. Z lehčí turistiky se nabízí výlet na 710 m vysokou horu Corcovado, kde hlídá město již zmíněný Cristo Redentor – Kristus Vykupitel. Pro ty náročnější je zde 395m vysoká hora Păo de Açúcar, ze které je nádherný výhled na celé město a která je doslova rájem horolezců. Na Păo de Açúcar, zvanou také jeko „Cukrová homole“, vede mimo cest pro horolezce i moderní lanovka.

Je paradoxem, že Rio, které leží u nohou Krista, má jednu z nejvyšších kriminalit na světě. Proto je na místě nevcházet do chudších částí města, nebo jeho periferií, proto se zde doporučuje více opatrnosti. I tak ale stojí za návštěvu!

http://cs.wikipedia.org/wiki/Rio_de_Janeiro
http://www.aktualne.cz/wiki/geografie/staty-a-mesta/rio-de-janeiro/r~0f9b9532069711e4bd55002590604f2e/
http://www.lonelyplanet.com/brazil/rio-de-janeiro/things-to-do/top-things-to-do-in-rio-de-janeiro
http://wikitravel.org/en/Rio_de_Janeiro
http://www.telegraph.co.uk/news/picturegalleries/worldnews/10675002/Rio-de-Janeiro-Carnival-in-pictures-Exotic-dancers-parade-through-Sambadrome.html?frame=2841269

Inzerce