V našem deníku se dnes podíváme do dalšího Evropského města. Naposledy jsme se v Evropě rozhlíželi po krásách Říma, dnes se posuneme na západ, na Pyrenejský poloostrov. Dostaneme se do Španělska, státu, který je dnes asi nejvíce známý fotbalem, flamencem a býčími zápasy. Podobné je to i s hlavním městem Španělska, první co Vás napadne, když se řekne Madrid, musí být fotbalový velkoklub Real Madrid, taneční školy a vystoupení a v neposlední řadě i býci prohánějící se ulicemi města.

Madrid ale není jen o těchto třech věcech. Na různorodé kulturní zážitky je Madrid velice bohatý. Ale napřed něco málo k městu jako takovému. Madrid je hlavní město Španělska, leží ve středu této země, ve výšce okolo 600 metrů. Dnes zde žije více než 3 miliony obyvatel. Letní teploty zde dosahují i 35 °C, v zimě naopak občas i sněží. Historie města sahá asi do 9. století našeho letopočtu. A teď zpět k tomu, co vám Madrid může nabídnout.

Madrid je plný architektonických skvostů, najdete zde historické památky, i futuristické mrakodrapy. Mezi nejzajímavější budovy patří třeba královský palác Palacio Real, který je přibližně 10x větší než londýnský Buckingham Palace. Najdete zde mnoho krásných sálů. K nejzajímavějším a také nejkrásnějším patří Trůnní sál, nebo Porcelánový sál. Další zajímavou budovou je Metropolis. Metropolis je kancelářská budova, která zaujala mnoho turistů svým vzhledem.

Po procházce po turistických památkách si můžete odpočinout v některém z parků. Těch je zde také nepřeberné množství. Mezi nejúžasnější patří Park Retiro, kde můžete podniknout plavbu loďkou po vodních plochách, nebo se jen kochat uměním místních zahradníků. V parku Parque del Oeste můžete navštívit egyptský chrám a z parku Casa de Campo se můžete kochat krásným výhledem na město.

Když si odpočinete, musíte navštívit některé z místních muzeí. Obrazárna Museo del Prado nabízí více než šest tisíc malířských děl mistrů z celé Evropy. V Museo Arqueologico Nacional se můžete naučit něco o historii. Jsou zde exponáty z doby pravěké, přes dobu egyptských faraónů až po středověk. Další turisticky oblíbená muzea jsou například Sorolla Museum, nebo Museo Thyssen-Bornemisza.

Pro návštěvu býčích zápasů je nejvhodnější čas mezi březnem a říjnem. Rozporuplná španělská tradice láká do města mnoho turistů. Přímo v centru města se nachází jedna z největších arén Plaza de las Ventas. Býčí zápasy jsou doprovázené dalšími událostmi, tanečními vystoupeními, gastronomickými událostmi a tak podobně. Když budete v Madridu, tak si tuto zábavu rozhodně nenechte ujít.

A nakonec se podíváme do chrámu fotbalu. Madrid je domovem dvou velice známých klubů, Realu Madrid a Atletica Madrid. Hlavně první jmenovaný je známý nejdražší sestavou, hrají zde například Cristiano Ronaldo, nebo Gareth Bale.

Madrid je nádherným místem s velmi rušným životem, rozhodně je to jedno z měst, kam stojí za to se podívat.

http://www.whatmadrid.com/madrid-pruvodce/restaurace.html
http://www.tripadvisor.cz/Attractions-g187514-Activities-Madrid.html
http://www.esmadrid.com/en/
http://cs.wikipedia.org/wiki/Madrid

Inzerce