Asi se ptáte tak jako jsem se ptal já před několika dny, co je to „loft“. Jako loft je označováno horní patro ve výškové budově, respektive byt přímo pod střechou a právě na takový byt bychom se v tomto článku chtěli podívat.

Tento velmi výjimečný projekt se speciální architekturou vybudoval architekt Silvio Stefani, zastupující společnost Sideprogetti, ve spolupráci s firmou Minacciolo zajišťující nábytek.

 

Byt se nachází přímo v centru italského Milána. Je vystavěn ve dvou různých stylech, a přesto spolu navzájem vytváří jeden nádherný celek s naprostou harmonií. Na jedné straně stojí tmavé průmyslové kovy a na straně druhé dřevo a široká paleta barev.

 

Za povšimnutí stojí určitě také velmi specifická dvojitá digestoř, která je zapuštěna do země a až poté vedou hadice na odsávání ke stropu. Digestoř má vytvářet jakýsi dojem mamutího chobotu. Další kuriozitou bytu jsou velkoobjemové kontejnery vystavěné do výšky. K boxům je přístup ze všech 4 stran a proto vytváří jakousi svobodu v přístupu k uloženým věcem.

Jakým způsobem zařadíte Loft v italském Miláně do svého života? Jde o něco, co by Vás dokázalo inspirovat například k tomu mít svůj vlastní ateliér nebo pracovnu v podobném stylu?

http://freshome.com/milan-loft-design
http://www.minacciolo.com/projects/collection-mina-natural-skin-design-furniture/loft-furnished-milan
https://cs.wikipedia.org/wiki/Loft
http://www.sideprogetti.com/

Inzerce