Dnes bychom rádi představili jednu z nejproslulejších limuzín všech dob. Je značky Lincoln, která spadá do divize vozů Ford. Model, který je znám úplně nejvíce je limuzína založena na typu Town car.

03

Vozy Lincoln byly poprvé vyráběny již v roce 1917 a o pět let později automobilku koupil Ford. První limuzína Lincoln byla vyrobena již v roce 1927 a vozil se v ní například americký prezident Calvin Coolidge.

Limuzína je skvělý prostředek pro velmi luxusní přemístění z bodu A do bodu B. Nejde ale jen o přepravu, ale i o využití času, který člověk tráví v autě. Ve voze se dá velmi dobře pracovat, ale i bavit s přáteli, když se vyráží na nějakou společenskou akci. Vůz je často vybaven chlazenými nápoji (alko a nealko), soukromým, hudbou a přepychově velkým prostorem.

Vůz se dá samozřejmě zakoupit, nebo zapůjčit. V ČR se cena pohybuje řádově několik tisíc korun na pár hodin v závislosti kam limuzínu dopravit a kolik kilometrů s ní hodláte najezdit. Nejedná se tedy o nic nereálného, pokud jde o nějakou významnou příležitost.

http://en.wikipedia.org/wiki/Lincoln_Motor_Company
http://en.wikipedia.org/wiki/Limousine#History
http://en.wikipedia.org/wiki/Lincoln_Town_Car

Inzerce