Lelí měla sen. Sen, který se jí zrodil v hlavě, když jela se svým manželem na líbánky do Států. Sen udělat život hezčí a naplněný nejen sobě, ale i své malé dcerce, a tak vybudovala úžasné místo, kam se můžete jít posadit s přáteli a užít si lahodné kombinace nejrůznějších chutí od slaného karamelu po tu nejlahodnější čokoládu. Chcete vědět, jak se takový obchod dělá? Poví Vám o tom sama Lelí.

To co děláte, začalo jako spontánní nápad nebo jste se k tomu postupem času dopracovala?

V roce 2012 se mi v hlavě zrodila myšlenka na otevření obchodu, nicméně jsem věděla, že na to nejsem připravená. Byl to jen sen. S manželem jsme plánovali miminko a já chtěla vymyslet něco, abych se na mateřské nenudila. První cupcake jsem začala péct v manželově freshfoodu Famagusta, byly součástí nabídky. Moc se mi to ale líbilo a nadchlo mě to. Věděla jsem, že nejsem typický zaměstnanec. Má předchozí práce v mediálce mě bavila, ale nezůstávalo po mě nic vybudovaného, hmotného a já měla potřebu za sebou něco zanechat.

Jaké byly Vaše začátky?

Poprvé jsem cupcake viděla na svatební cestě v San Franciscu, kam jsem jela s manželem v roce 2012 na podzim. Viděla jsem tam cupcake obchody a líbilo se mi, že každý obchod se jmenuje po své zakladatelce. V tu chvíli jsem si řekla – TO CHCI! Hrozně mě nadchla ta myšlenka, že dáte někomu malý dárek – krásný dortík a tím mu uděláte velkou radost. Líbilo se mi, že to byly specializované obchody jen pro cupcake. Nejvíc mě ale nakoplo, že ty dorty se mi strašně líbily, ale vůbec mi nechutnaly. Byly šíleně přeslazené a tak jsem si říkala, že bych něco podobného zvládla udělat lépe. Nakonec těch objednávek bylo tolik, že mi musel pomáhat i můj manžel. Myšlenka na krámek jako takový se zrealizovala v roce 2016. Cupcake obchod vznikl hlavně díky Hithitu, bez něj bychom neotevřeli.

Jaká vlastnost, znalost nebo schopnost byla klíčová pro Váš úspěch?

Chtěla jsem to zkusit, když jsem doma pekla jenom buchty. Maminka mě učila, že líná huba, holý neštěstí. Určitě mi do otevření krámku pomohla vytrvalost a v kampani marketingový základ. Spousta firem umí dělat dobře svou práci, ale neumí to prodat. Je potřeba umět fungovat na digitálu, sociální sítě atp. I Steve Jobs řekl:

„Lidé často nevědí, co chtějí, dokud jim to neukážete“

Jaký je podle Vás rozdíl mezi úspěšným a neúspěšným člověkem?

Myslím si, že úspěšný člověk je spokojený člověk. Já si nemyslím, že jsem úspěšná, protože jsem věčně nespokojená. Pro mě to nikdy nekončí a pořád to musí jet dál. Pořád se člověk musí posouvat. Možná tedy úspěšný člověk není nikdy spokojený s tím, kam došel, protože, když tam dojdete, tak co budete dělat dál? Člověk si pořád plní ten sen, sama cesta je cíl.

Co byste udělala jinak, kdybyste začínala znovu od nuly?

Neudělala bych nic jinak. V pravou chvíli jsme otevřeli specializovaný obchod na cupcake. Přesně ve chvíli, kdy na to trh už byl připravený.

Nepřipadáte si oddělena od průměrné společnosti v důsledku Vašeho úspěchu?

Naopak, já si připadám právě teď zařazená (smích)! Spousta lidí se nechce po mateřské vrátit do práce, takže začne podnikat. Mí blízcí mě vždy podporovali.

Jaký postoj zaujímáte k překážkám?

Beru je jako výzvy. Hledám si tu cestu, takové to nekonečné posouvání hranic. Jednu věc zvládnu a chci se posunout dál.

Odkud čerpáte inspiraci a máte nějakého hrdinu/vzor?

Mám hrdiny na pinterestu. Mám ráda zahraniční cukráře. Také mám vysněné dva kurzy. Jeden je ve Státech a druhý v Austrálii (smích). Zdobí tam krémovými technikami – květy z krémů, čistý styl a design, není to přeplácané a přezdobené. Mám ráda stylové jednoduché věci. Z Čech obdivuji třeba Stáňu z Punk Rock Cakes. Má krásně nazdobené věci, především na zakázku. Z Austrálie mám ráda Hello Naomi. Má obchod v Sydney. Dělá sušenky, cupcake, dorty. Má krásný čistý design.

Jaké jsou Vaše další sny a vize?

Toto je pro mě můj splněný sen. Sen, který chci dále vylepšovat jako například udělat to tu více baby friendly, zavádět nové kurzy pečení. Nikdy to nebude perfektní, stále je co zlepšovat! Stále máme kam jít a já se na tu cestu moc těším.

Děkuji Lelí za milý rozhovor a přeji spousty dalších úspěchů na její cestě!

Inzerce