Dnes jsem chtěl, do našeho deníku, napsat něco jako úvahu na téma: co musíme studovat, abychom se stali úspěšnými. Na tuto myšlenku mě přivedl Robert Kiyosaki. Začal jsem nad tím přemýšlet třeba u věty, kde Robert říká, abychom nepracovali pro peníze, ale abychom pracovali pro získání nějaké dovednosti. Není to zajímavá myšlenka? Najít si zaměstnání, ve kterém se cíleně něčemu naučíme. A nebo jinak, nemělo by to právě tak být? Mně se ta myšlenka hrozně líbí.

Pokud nechcete měnit zaměstnání, jsou tady další možnosti. Tou jednou jsou námi popisované knihy. Z těchto knih můžeme čerpat mnoho ze zkušeností a dovedností velkých lidí. Ať už mluvíme o prodeji, komunikaci, způsobu myšlení nebo třeba o tom, jak efektivně plánovat vlastní čas. To splňuje rčení, že se nemáme učit vlastními chybami, ale že se máme učit z chyb ostatních. Ale čtení je téměř pasivní činnost a navíc, já nejsem nijak usilovný čtenář, proto tolik zkušeností nenačerpám. Pro takové lidi jako jsem já, jsou další možnosti.

Další možnost mi ukázal můj společník, kamarád a kolega Martin. Některé knihy jsou namluvené na audio nahrávkách, takže je můžete poslouchat. Zde je dokonce ještě větší rozmanitost, můžete najít i nahrávky z kurzů a přednášek, nebo nahrávky udělané jako kurz. Při takovém poslouchání se mnohdy přistihnete při odpovídání na otázky, které slyšíte, což je jedině dobře, ale pořád víceméně pasivně posloucháte. Pokud se chcete něco naučit, tak je nejlepší rovnou aktivně používat nové vědomosti v praxi.

K tomu Vás asi nejvíce donutí další možnost. O další možnosti se v knize „Jak získávat přátele a působit na lidi“ zmínil Dale Carnegie. Vlastně díky této možnosti napsal tuto úžasnou knihu. Tou další možností jsou kurzy a přednášky. Když už jsme u pana Carnegieho, tak právě jeho kurzy jsou dodnes k mání, dokonce i v České republice. Máte na výběr z několika kurzů, které trvají různou dobu a jsou zaměřené například na efektivní komunikaci a mezilidské vztahy, rozvoj leadershipu pro manažery nebo na úspěšný prodej. Další spíše přednáškou než kurzem, je fenomén Konec prokrastinace. Autor Petr Ludwig pořádá přednášky a workshopy, ale i osobní konzultace. Jeho služby, včetně knihy, Vám rozhodně pomohou efektivněji plánovat čas.

Protože Vás chci v našem deníku motivovat k vlastní iniciativě, další kurzy dnes zmiňovat nebudu. Určitě jich najdete mnoho dalších. Určitě najdete i další dovednosti, o kterých v článku nepadla řeč. Rádi o nich napíšeme, takže se budeme těšit na Vaše názory a komentáře. Časem plánujeme i recenze z absolvování některých kurzů, ale zatím budeme osobní zkušenosti čerpat jenom od Vás. Mnoho úspěchů Vám přeje DotW tým.

http://www.dalecarnegie.cz/
http://www.konec-prokrastinace.cz/kniha/

Inzerce