Vše začalo úplnou náhodou v roce 2005. Od roku 2009 již nalezneme šperky pod značkou Deers. Všichni jelínci jsou ručně zpracováni a dnes je najdeme jako brože či náhrdelníky, prstýnky, náramky, kabelky, čelenky, přívěšky s jelínky. V rámci dalších spoluprací jsou tyto šperky i na svetrech, čepicích nebo hrníčkách. Deers má na svém kontě již tisícovky vyrobených šperků. Svou brož s jelínkem má i Madeleine Albrightová, bývalá ministryně zahraničních věcí USA. Každý z jelínků má své jméno a je to originál. Zakladatelkou je Kamila Písaříková, která nám dnes přiblíží příběh její značky a poodhalí tajemství jejího úspěchu.

To co děláte, začalo jako spontánní nápad nebo jste se k tomu postupem času dopracovala?

Vše začalo tehdy velmi spontánně a nevinně. Teprve postupem času jsem se propracovala k určitému plánování s moji značkou Deers.

Jaká vlastnost, znalost nebo schopnost byla klíčová pro Váš úspěch?

Když vycházím z mé zkušenosti, tak si obecně myslím, že k podnikání v jakékoliv oblasti je potřeba trpělivost, důslednost a velká dávka optimismu (smích).

Jaké vzdělání jste získala a jaký je Váš názor na tradiční vzdělávací systém?

Vystudovala jsem Fotografii a Nová média na Slezské Univerzitě v Opavě. Částečně se stále fotografií živím, ale především se jí bavím. Mnohdy je pro výběr povolání vzdělání nutné, i když škola života má rozhodně také své kouzlo.

Co máte na svém podnikání nejradši a je nějaký zlomový moment, na který ráda vzpomínáte?

Jsem duší kreativní člověk, kreativitu potřebuji k životu i k práci a baví mě také různorodost, která k tvorbě jelínků patří. Vymýšlení nové kolekce pak jde ruku v ruce také s plánování její propagace, focení i různými akcemi pro zákaznice. Zlomových momentů bylo určitě víc. Vždy měli spojitost se zajímavými lidmi, které jsem díky Deers mohla potkat i spolupracovat s nimi.

Jaký je podle Vás rozdíl mezi úspěšným a neúspěšným člověkem?

To je velmi složitá otázka s ještě složitější odpovědí. Nikdy není nic jednoznačné. Podle mého názoru jde o souhru štěstí, dlouhodobé práce a víry. Ne nadarmo se říká, že štěstí přeje připraveným.

Co byste udělala jinak, kdybyste začínala znovu od nuly?

Udělala bych vše stejně. Věřím, že každá situace – i ta, která se zdá v první chvíli nepříjemná -má svůj důvod a posune vás nakonec dál.

Nepřipadáte si oddělena od průměrné společnosti v důsledku Vašeho úspěchu?

Zájem o Deers přijímám s velkou pokorou a také myšlenkou, že nic není definitivní a že cesta, která je přede mnou, je stále velmi dlouhá, aby se dala nazývat úspěchem.

Jaký postoj zaujímáte k překážkám?

Velmi kladný, jsou pro mě od toho, aby se překonávaly.

Odkud čerpáte inspiraci a máte nějakého hrdinu/vzor?

Inspiraci čerpám z života jako takového. Ráda cestuji a dívám se kolem sebe. Inspirují mě také zajímaví lidé kolem mě. Konkrétní vzor nemám, vždy mě ale oslovují lidé, jejichž cesta nebyla vždy snadná, ale dokázali vše překonat. Ti jsou moji motivací.

Jaké jsou Vaše další sny a vize?

Ráda bych s Deers trochu více cestovala, aby si jelínky mohli pořídit zákaznice nejen v Čechách. Aktuálně rozšiřujeme prodej na Slovensko a své zastoupení mají nyní i v Barceloně.

Děkujeme Kamile Písaříkové za její zajímavé a motivující odpovědi. Přejeme mnoho dalších spokojených zákazníků.

https://www.facebook.com/DEERS.KAMILA/photos

Inzerce