Dwayne „The Rock“ Johnson je známý americký herec, producent a jeden z nejlepších profesionálních wrestlingových zápasníků všech dob.

Dwayne Johnson se narodil 2. května 1972 v Haywardu v Kalifornii. Vyrůstal v rodině zápasníků wrestlingu. Jeho otec byl zápasník Rocky Johnson, dědeček z matčiny strany Peter Maivia také zápasil a babička z matčiny strany byla také jedna z mála žen, které v té době zápasily. Po otci zdědil původ „Black Nova Scotian“, což jsou lidé afroamerického původu s otrokářskými předky, kteří uprchli z kolonizované Ameriky do Kanady do Nového Skotska.

 

„Rád vzpomínám na těžké časy minulosti, aby mně motivovaly dnes.“

V mládí to byl velice drsný mladík, kterého několikrát zatkli, sám říká, že to vše začalo už ve třinácti a skončilo v sedmnácti. Krátce žil na Novém Zélandu, poté na Havaji a později byl nucen se přestěhovat do Pensylvánie, kde začal hrát skvěle americký fotbal.

 

„S každým svítáním se probouzím jako vděčný muž odhodlaný pracovat.“

Dwayne byl velice slibným fotbalistou. Uplatnil díky tomu i stipendium na univerzitě a vystudoval tak kriminalistiku a fyziologii. Díky zranění, které ho vyřadilo na dva měsíce ze hry, však už nemohl dál hrát a tak ho zlákala zápasnická kariéra. V rodině zápasili jeho otec, dědeček, babička, dva strýcové a pět jeho bratranců.

„Jednoho dne budu mít léčbu, kterou potřebuji. Do té doby proti bolesti bojuji těžkými kusy železa. A to je mnohem levnější než psychiatr. (Moje jediná nevýhoda jsou zasr*né mozoly na ruce.)“

Trénoval ho jeho vlastní otec, který ho varoval, že to nebude mít snadné. A díky tvrdému tréninku v roce 1996 vyhrál mistrovství „USWA World Tag Team Championship“ pod jménem Flex Kavana. Dále zápasil pod jménem Rocky Maivia (kombinace jmen jeho otce a dědečka) a zažíval mnoho úspěšných utkání. Od roku 1998 začal užívat jméno „The Rock“ (Skála) a jeho popularita začala raketově stoupat. Za celou kariéru získal mnoho úspěchů a ocenění. V roce 2013 oznámil odchod do důchodu z důvodu přetrhaných šlach v břiše a byl nucen podstoupit operaci. Nezavrhl ale možnost návratu.

„Vždycky jsem se ptal, jaké je tajemství úspěchu. Není to žádné tajemství! Je to o pokoře, hladu a být vždy nejtěžším pracovníkem místnosti.“

Na přelomu století se začal zajímat o filmový průmysl, což mu bylo ve světě wrestlerů mnohokrát vyčítáno. V roce 2001 se ukázal ve filmu Mumie se vrací a o rok později ve filmu král Škorpión, což mu pomohlo získat ještě více na popularitě. Z Dwayna se rázem stal nový akční hrdina, což potvrdil i dalšími filmy, jako Vítejte v džungli, kde mu Arnold Schwarzenegger předal pomyslné žezlo a Dwayne tak měl šanci porazit hrdinu akčních filmů Schwarzennegera. Kráčející Skála k tomu navíc přidala ještě korunu. Dwayne Johnson je dnes nejlépe placeným hercem Hollywoodu.

 

„Úspěch není vždy o výjimečnosti, ale o důslednosti, vytrvalé tvrdé práci, touze dosáhnout úspěchu a velikost přijde.“

V nedávné době se ukázal ve filmech jako Faster, Rychle a zběsile, Pot a krev a další. Nyní ho můžeme čekat v akčním filmu Hercules, kvůli kterému cvičil dokonce i v noci, měl jídelníček upraven na sedm hlavních jídel denně a přibral 14 kilo svalové hmoty.

http://en.wikipedia.org/wiki/Dwayne_Johnson
http://www.csfd.cz/tvurce/9183-dwayne-johnson/
http://www.topzine.cz/5-zajimavosti-o-dwaynu-johnsonovi-tenhle-drsnak-rad-brnka-na-ukulele

Inzerce