Dnes se podíváme do téměř evropského, konkrétně téměř francouzského města. Do města s typickou francouzskou architekturou, úzkými klikatými uličkami, které jsou lemované obchůdky, restauracemi a pekařstvími. Do města francouzsky pojmenovaných ulic, nad kterými se majestátně tyčí zámek Château Frontenac. Akorát že nejsme na starém kontinentě, ale v Severní Americe. V hlavním městě stejnojmenné kanadské provincie Québec.

V poměrně krátké historii město Québec formovalo mnoho velkých událostí. Město bylo založeno v roce 1608 francouzským objevitelem Samuelem de Champlain. Pro strategickou polohu přírodního přístavu u ústí řeky Svatého Vavřince se rozhodl zde vybudovat centrum nové francouzské kolonie. Québec se později stal centrem pro anglicko-francouzské spory o kolonie v Americe. Přestože Angličané nakonec všechny boje vyhráli, zachovalo si město, i celá provincie, francouzskou atmosféru včetně oficiálního jazyka, francouzštiny.

Dnes je Québec městem, které má jedinečné kouzlo. Historické centrum „Vieux-Québec“ je zapsáno na Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Jako jediné město v Severní Americe je dodnes obehnáno hradbami, což mu, s majestátním zámkem a kamennými domy, dodává romantickou atmosféru francouzského města.

Přicestovat sem můžete všemi možnými způsoby. Letadlem, lodí, autem, vlakem, je to naprosto jedno, protože Québec je svou polohou a moderní infrastrukturou dostupný velice dobře. A co v Québecu dělat? V první řadě načerpat atmosféru. Procházet se po nábřeží řeky Sv. Vavřince na Promenade Samuel-De Champlain, prolézt městské uličky ve Vieux-Québec a kochat se krásnými panoramaty se zámkem Château Frontenac, nebo se vrátit zpět v čase, do doby založení Québecu, ve čtvrti Place Royale. Při procházkách můžete zabloudit třeba do Musée de la civilisation, nebo do veřejného akvária Aquarium du Québec.

Zajímavostí v Québecu jsou také některé události, které se zde konají. Nezapomenutelná musí být návštěva v Québecu koncem ledna, kdy se pořádá The Quebec Winter Carnival. V průběhu tohoto festivalu se stavějí sochy z ledu, pořádají se zimní taneční zábavy a show v ledových palácích a vůbec se město promění v pohádkové místo z ledu a sněhu. K tomu se organizuje množství sportovních turnajů v nejrůznějších disciplínách. K dalším zajímavým eventům města patří letní hudební festival a oslava dne Saint-Jeana-Baptista.

Okolí města a mírné podnebí nahrává i sportovcům. Město a celé okolí je protkáno cyklo-turistickými stezkami. Okolní řeky a potoky dávají šanci milovníkům vodních sportů a v nedalekém Mont-Sainte-Anne ski resort se zase „vyblbnete“ v zimě.

Québec je město, které je nám svou historií hodně blízké. Má naprosto jedinečné kouzlo a myslím si, že si jeho návštěvu užije každý. Opět je velká škoda, že toho do článku, kvůli rozsahu, nemůžeme napsat více, ale věřím, že Vás náš krátký článek a dech beroucí obrázky navnadili dostatečně, abyste se motivovali sami, při hledání dalších informací o tomto úžasném francouzském městě v Kanadě.

http://en.wikipedia.org/wiki/Quebec_City
http://www.quebecregion.com/en/
http://www.ville.quebec.qc.ca/EN/index.aspx
http://cs.wikipedia.org/wiki/Qu%C3%A9bec

Inzerce