Opravdu umíme odhadnout potenciál věcí kolem nás? Pro některé lidi kreativita opravdu nezná hranic. Co takhle bydlet v domě vyzařující naprostou kreativitu? Jedním takovým může být například projekt postavený ve městě San José ve Střední Americe.

Možná nevěříte vlastním očím, ale stavba je opravdu postavena na základu dopravních kontejnerů. Na nákladních lodích je velmi časté, že se takové kontejnery staví na lodě jako ubytování pro pracovníky lodi. Stavět takovéto domy na souši je však opravdu revoluční nápad.

Vydařený projekt Benjamina Garcia Saxe je ale ještě vylepšen a dotažen do sebemenších detailů a to s rozpočtem pouhých 40.000 dolarů (přibližně 946 tisíc korun). Celková rozloha domu je okolo 100 metrů čtverečních. Nejedná se tedy o žádnou residenci, ale přesto dům působí velmi moderně a dalo by se říci, že i luxusně.

Gabriela Calvo a Marco Peralta snili o svém bydlení, které by se nacházelo 20 minut od města San José, kde by mohli být blízko přírodě. Díky tomuto fantastickému nápadu postavit dům ze dvou přepravních kontejnerů si dnes vychutnávají život bez hypotéky a žijí tak jak vždycky snili. Zajímavé je, že celkové náklady na dům jsou nižší než sociální bydlení, které je dostupné chudým lidem v Kostarice.

Sám architekt tvrdí, že tento nápad vzbudil velký zájem a domnívá se, že takovéto nízkorozpočtové domy dokážou vyřešit problém s bydlením v rozvojových zemích v 21. století. V dnešním článku nejde tedy o nějaký módní výstřelek, jak se na první pohled může zdát, ale o splnění snu s nižším rozpočtem. Nechte dnes uvolnit prostor své představivosti a přemýšlejte jaká řešení napadnou právě Vás pro Vaše sny o bydlení.

http://freshome.com/shipping-container-homes/
http://www.homedsgn.com/2011/06/16/containers-of-hope-a-40000-home-by-benjamin-garcia-saxe/
http://www.benjamingarciasaxe.com/containers-of-hope/

Inzerce