Kdyby se mě někdo zeptal na otázku: Jaká kniha dokáže s naprostou přesností určit priority a vyřešit nedostatek času. Odpověděl bych, že kniha od úspěšného podnikatele Hyruma W. Smitha s názvem „10 přírodních zákonů managementu času a života“. Chápu, že tento dlouhý název zní poněkud učebnicově a takové knihy nikdo nečte. Neodsuzujte ji ale dříve, než přečtete první kapitolu. Dozvíte se, že je v této knize vše právě tak jak má být a její autor se snažil v názvu naprosto vystihnout bohatství své knihy.

 

Hyrum W. Smith v ní dokázal demonstrovat principy úspěchu, které dodnes pomáhají milionům lidí po celém světě. Autor ve svém životopise přiznává, že jeho vášní se již ve velmi mladém věku stalo učení dalších lidí. Hyrum však neměl pro akademickou půdu potřebnou kvalifikaci a proto se rozhodl učit v korporátním světě. Měl jistou důvěryhodnost, protože jistý čas působil na pozici obchodního manažera se skvělými výsledky. Založil tedy svou vlastní společnost, kde vyučoval oblast hospodaření s časem.

Přes mnoho překážek se mu podařilo dosáhnout fenomenálního úspěchu a to díky výsledkům, které to přinášelo účastníkům kurzů a seminářů. Dnes je jeho společnost Franklin Covey jednou z nejúspěšnějších v této oblasti a diáře s názvem Franklin jsou stále celosvětovou jedničkou pro plánování času.

Smithova metoda spočívá především v tom, že se snaží jasně stanovit priority, cíle, sny, hodnoty, …, a s nimi má poté každý možnost pracovat. Člověk může svůj čas jasně zorganizovat v souladu se svými cíli a prioritami. Velmi nerad bych jeho metody interpretoval po svém, a proto velmi doporučuji: doslova si nastudovat knihu, která Vám dokáže „vykouzlit“ i několik hodin denně. Rozhodně nebudete zklamaní, protože principy obsažené v knize 10 přírodních zákonů managementu času a života přináší své výsledky již desítky let.

Na knize mně také zaujalo, jaký klid v sobě člověk najde po jejím přečtení. Najednou jsou jasné všechny priority a my začínáme fungovat v souladu s nimi. Rozhodně ji doporučuji přečíst a nastudovat všem melancholikům, kteří vášnivě plánují. Také cholerikům, kteří nehodlají ztrácet čas s naprosto nedůležitými věcmi. A samozřejmě věřím, že jistý řád to může přinést do života i všem sangvinikům a flegmatikům, kterým kniha pomůže k výjimečným rozhodnutím.

http://www.leadernetwork.org/hyrum_smith_december_06.htm
https://en.wikipedia.org/wiki/Hyrum_W._Smith
https://en.wikipedia.org/wiki/FranklinCovey
https://en.wikipedia.org/wiki/Franklin_Planner

Inzerce