Více než sedm milionů květů nejrůznějších barev a vůní, nádherné rozkvetlé stromy a keře, romantické pěšinky, velká i malá jezírka, kouzelná zákoutí a samozřejmě tolik typický větrný mlýn. To jsou panoramata, která se skrývají v nejrozsáhlejším květinovém parku na světě – v zahradě Keukenhof.

Keukenhof je jedinečný park, který se rozkládá na 32 hektarech poblíž městečka Lisse v Holandsku a jeho historie je stejně tak pozoruhodná jako jeho prostředí. Keukenhof totiž leží na území bývalého loveckého revíru holandské hraběnky Jacoby Bavorské. Uprostřed tohoto revíru se tehdy nacházelo něco zcela netypického, a sice bylinková zahrádka, která sloužila pro potřeby zámecké kuchyně. Roku 1840 zde byl vytvořen park, který se veřejnosti otevřel roku 1950. Z dávné historie je také odvozen současný název „Keukenhof“, ten totiž v překladu znamená „kuchyňský dvůr“.

Dnes je Keukenhof pohádkovým místem, kam se ročně sjíždí stovky tisíc turistů. Za posledních 60 let ho navštívilo více než 50 milionů lidí. Čím ale tento park láká turisty? Pro každého, kdo má rád květiny, nebo jen rád navštěvuje pozoruhodná místa, je Keukenhof tím pravým cílem.

Ročně je zde vysázeno více než 7 milionů květin nejrůznějších druhů. A jak už to je v Holandsku zvykem, prim hrají tulipány, tulipány různých barev a druhů. S těmito květy navíc dělají hotové zázraky místní zahradníci. Květiny jsou zde vysázeny do originálních ornamentů a mozaik, v každém zákoutí parku najdete jiné rozkvetlé umělecké dílo. Květiny jsou navíc sázeny speciální metodou, která umožňuje, aby byl Keukenhof rozkvetlý více než dva měsíce a mohl tak poskytnout co nejvíce návštěvníkům jedinečnou podívanou, v největším rozkvětu pak bývá na konci dubna.

Pohádkovým parkem procházíte po pěšinkách a stezkách, mezi zurčícími potůčky a jezírky, na kterých jsou také vytvořeny speciální stezky. Můžete se tak projít či projet na lodičce přímo mezi labutěmi a prohlédnou si tu kvetoucí nádheru přímo z vodní hladiny.

V parku je umístěno i mnoho pavilonů, ve kterých si můžete prohlédnout malé zahrádky nejrůznějších druhů – od exotické po zeleninovou. Naleznete zde také minifarmu, na které si budete moci pohladit ovce či poníky. A pokud naleznete také větrný mlýn, naskytne se vám z něj výhled nejen na rozlehlou část parku, ale také na okolní pestrobarevná květinová pole, která vám vyrazí dech. Na tuto podívanou zkrátka nezapomenete!

V Nizozemsku se říká, že kdo nenavštívil toto místo, jako by v Holandsku vůbec nebyl. Keukenhofu se přezdívá „Zahrady Evropy“ a právem patří mezi nejfotografovanější místa na světě.

https://keukenhof.nl/nl/
https://elines.cz/cz/keukenhof-s-eurolines
https://cs.wikipedia.org/wiki/Keukenhof
http://www.radynacestu.cz/magazin/keukenhof/
http://www.thousandwonders.net/Keukenhof
https://www.getyourguide.com/keukenhof-l530/
http://www.radynacestu.cz/magazin/keukenhof-kvete/

Inzerce