Kam jdete, co uděláte, komu napíšete, co si pustíte, když máte špatnou náladu? Jdete do baru dát si panáka whisky a prokonzultovat své trable s barmanem? Koupíte si novou věc z internetu, jen aby Vám přišla v bublinkové folii, se kterou můžete propraskat celý večer? Napíšete kamarádce, aby za Vámi přišla s flaškou, abyste se mohli vypovídat? Pustíte si Partičku a dáte si k tomu zmrzlinu? Mám pro Vás další tip.

Od roku 2006 se Matt Harding zabývá zlepšováním nálady bez použití slova. Ukazuje, jaký svět je. Že je tvořen lidmi. Televizní reportáže nám ukazují zlý svět a pořád jen mluví o tom, jak se nám špatně žije, jak si lidé pořád ubližují, jak zdražují máslo, že nemáme kam zaparkovat, že jsou jedni bohatí a druzí chudí a celé to zakončí narozením zvířátka v nějaké ZOO. Matt na to šel jinak. Natočil video, jak tančí. To je vše. Točí se po celém světě, jak tančí a jak se k němu lidé přidávají.

V roce 2012 se rozhodl, že natočí další, tentokrát v takových státech jako je Afghánistán a Severní Korea. Jeho sponzor to okamžitě zamítl. Nedovolil Matoovi vycestovat do takových států, kde je válka, diktatura a další ošklivosti. Proto se Matt rozhodl sponzora opustit a zafinancovat si celé své taneční turné sám. Zaplatil cestovní výdaje, celý štáb, producenty apod. Nakonec tančil v Iráku, tančil v Afghánistánu, dokonce i v Severní Korei na den narozenin Kim Il Sunga. A co se mu stalo?

 

Nikdo ho neunesl. Nikdo ho nepostřelil. Nikdo ho neokradl. Nikde se nepotkal se zlovůlí. Vydal se do destinací, kde podle televizních reportérů je každý akr země použit jako minové pole, kde děti místo úsměvů rozdávají bomby, kde je každý občan terorista a celé národy jsou zodpovědné za krutosti, které páchá jen hrstka jedinců. Místo toho ale našel obyčejné lidi! Obyčejné usměvavé lidi, kteří byli rádi, že ho vidí.

Svět se skládá z lidí a z jejich myšlenek. Zarytý nihilista pohlížející na svět jako na zbytečnost a na lidi jako na bandu blbců bude v takovém světě opravdu žít. Ale Matt a lidé Mattu podobní vidí svět plný lidí a byla by škoda mít vůči národům předsudky. Samozřejmě, že jsou na světě zlí lidé, ale oproti nám jich je jen velmi málo. Na to nezapomínejme.

Podívejte se na Matta blíže:

Inzerce