K příležitosti nového roku 2016 jsme se rozhodli s Vámi podělit o vizi, kterou chceme prostřednictvím našeho časopisu/stránek naplnit. Věříme, že PROČ je mnohem důležitější než CO a proto bychom velmi rádi, abyste věděli, proč se věnujeme tomuto projektu, který pro nás velmi mnoho znamená. Oba dva jsme dali dohromady článek o tom, jaká je naše vize, naše PROČ, tohoto časopisu. Každý jsme to pojali po svém a přesně o to nám šlo. Přeji tedy příjemné čtení.

„Pro mě je vizí Diary of the Winners růst. Růst Vás čtenářů, ale i náš – můj a Martina. Česká i Slovenská republika je místem neuvěřitelně šikovných lidí s obrovským potenciálem. Každý z nás však potřebuje na cestě k úspěchu, ať už za úspěch považujeme cokoliv, nějaký motivační faktor. Musíme vědět, proč něco děláme. Když se s někým bavím o plánech do budoucna, třeba začínajícím podnikání, většinou se mě dotyčný zeptá, jak to má udělat. Ale to není úplně správně. Jistě je otázka „jak“ zásadní, ale „jak“ se dá zjistit třeba metodou pokus omyl. Proč to děláte, metodou pokus omyl nezjistíte. To musíte cítit a vědět dopředu. Musí Vás Vaše „proč“ pohltit. Jistě se stane, že se metoda „jak 1“ nepovede, ale pokud máte dostatečně silné „proč“, zkusíte to s metodou „jak 2“. Je to stejné jako s kartami, jednou přijde eso, prostě musí. Takže chci ostatní povzbuzovat při hledání jejich „proč“, ukazovat věci a události, které by mohli být „proč“ právě pro Vás! A já sám při tom hledám své „proč“, a to mě baví.

Další částí vize je otázka „jak“. Ale nechci nikoho poučovat, ani nikomu radit a už vůbec ne psát návody, jak něčeho dosáhnout. Protože každý chce dělat něco jiného a já nic z toho pravděpodobně nedělal. Principy jsou sice podobné, ale stejně Vám neporadím. Ale můžeme Vám zprostředkovat informace od někoho, kdo podobnou věc dělal, nebo stále dělá, a je v ní úspěšný. V každém životopise nebo rozhovoru můžeme najít kousek skládačky „jak“. A velice mě těší, že jsou úspěšní a inspirativní lidé, kteří si udělají čas na odpovědi na naše otázky, čímž poradí nám všem.

Poslední částí mojí vize je získávání vzdělání. Všichni jsme chodili do školy, kde nás učili teorii, u které jsme nevěděli, jestli jí využijeme. To je možná důvod, proč nás učení tak nebaví. Díky tomu, že nás učení ve škole nebavilo, se po škole z pravidla nic nového neučíme. Ale život je jedna velká škola a vzdělávání by nemělo nikdy přestat. Jsou knihy, kurzy a dokonce školy, které nám pomohou na naší cestě za úspěchem a když už víme „proč“, rádi se naučíme něco, co by nám mohlo cestu zjednodušit. Proto píšeme o možnostech, jak se dále vzdělávat a sami se dále vzděláváme.

Věřím, že pokud si každý vezme něco z našich stránek a bude na sobě dále pracovat, budou naše země mnohem lepším místem k životu. Lidé budou šťastnější, pokornější, slušnější a celkově bohatší.“

– Dominik Durna

„Věřím, že odkrytí určitých principů úspěchu, které jsem objevil ve velmi nízkém věku, se mi dostalo právě z toho důvodu, abych je šířil dál. Cítím mnohem větší naplnění, když si lidé v mém okolí plní své sny a cíle než když si je plním sám. Velmi mě hřeje u srdce, když někdo komu jsem podal tu správnou knihu, nebo vnukl tu správnou myšlenku, udělal to správné rozhodnutí, které pozitivním způsobem ovlivnilo jeho život.

V první řadě bychom chtěli ovlivnit Českou a Slovenskou Republiku. Já osobně bych si přál, aby se z nás opět stali ti odvážní lidé, kteří kráčí za svými sny a ideály. Chtěl bych, aby lidé převzali zodpovědnost za svůj život a pustili se do něčeho většího, než jsou oni sami. Myslím, že tu máme ty správné lidi. Přál bych si, aby tento časopis ovlivnil Českou a Slovenskou Republiku natolik, že se zde opět objeví ten stavební kámen úspěchu, který nám komunismus sebral a tím je odvaha! Věřím, že u nás jsou ti nejspeciálnější lidé a že jsme srdce Evropy.

Chtěl bych, aby si Evropa uvědomila, že nejvíce člověku pomůžeme tak, že ho po pádu nebudeme hned zvedat. Můj táta po mě vždy chtěl vidět určitou snahu a až poté mi byl ochoten pomoct. Do té doby mě nechal se v problému vykoupat, abych si uvědomil, že já jsem zodpovědný za své činy. Ve chvíli, kdy viděl, že jsem ochotný udělat většinu své práce, tak mi pomohl. Tím mě naučil více, než kdokoliv jiný a právě díky tomu je ze mě chlap, který koná, a ne kluk. Přál bych si, abychom právě tuto hodnotu Evropu naučili.

Expandovat bych chtěl nejen do Evropy, ale po celém světě, ať už se jedná o USA, Rusko nebo Čínu. Přeji si, aby byla svoboda všude na světě. Vrcholem této cesty bude, když mi přijde dopis od mladé slečny odněkud z části světa, ve které jsem nikdy nebyl, a v dopise bude stát, že právě díky inspirativnímu článku v našem časopise se tato dáma před dvaceti lety rozhodla, že změní svůj život, život své rodiny a své země.

Možná se Vám zdají tyto sny příliš idealistické, ale nevěřím, že existuje sen příliš veliký na to, aby se nemohl uskutečnit. Je třeba připomenout, že my osobně tu změnu neuděláme, my můžeme pouze inspirovat. Tu změnu uděláte Vy, ve chvíli, kdy se rozhodnete, že budete činit správné věci, půjdete za svými sny a nikdy se nevzdáte!“

– Martin Korejtko

Doufáme, že jste si nyní udělali obrázek o tom, co pro nás DiaryoftheWinnners znamená a budete s námi i v budoucnu sdílet svou pozornost. Do nového roku Vám přejeme co nejvíce zdraví, lásky, štěstí a úspěchu!

PF 2016
Make Czechoslovakia great again!
Udělejme Československo opět skvělé!

Inzerce