Poprvé vyjel 4. října 1883 z Gare de Strasbourg v Paříži směrem k Rumunsku. Cestovalo v něm asi 40 cestujících, pozvaných Belgičanem Georgem Nagelmackersem, který byl za ten nápad zodpovědný. O první jízdě Orient-Expressu se psalo ve všech novinách Evropy. V průběhu příštích 31 let Orient-Express využívali nejbohatší a nejvlivnější lidé Evropy k cestám po téměř celé Evropě. Orient-Express se stal známým mezinárodním vlakem a měřítkem luxusu a prestiže.

11 10 01

Po první světové válce byl jeden z vozů použit jako místo, kde kapitulovalo Německo a zůstal jako památník v Compiegne ve Francii. V roce 1940 toho symbolicky využil Hitler, když ve stejném voze podepsali kapitulaci francouzští představitelé. Tento vůz číslo 2419 z Orient-Expressu byl v roce 1945 zničen jednotkami SS.

05 04 03 02

Po II. světové válce už Orient-Express nebyl tak prestižní, jezdili s ním běžní cestující a turisté. Až do roku 1977 kdy James Sherwood, koupí dvou původních vozů, začal proces návratu velkého vlaku zpět do života. Orient-Express znovu vyjel z Victoria Station do Benátek v roce 1982. Cestovali s ním angličtí lordi, aristokrati, politici a velcí průmyslníci.

13 06 12 07

Orient-Express jezdí i dnes. Při cestování tímto vlakem rozhodně platí přísloví, že cesta je zajímavější než samotný cíl. Vlak je nadstandardně vybaven, v každém kupé je vlastní koupelna s umyvadlem, ve vlaku jsou tři restaurační vozy a jeden barový vůz. Historický dekor a romantická atmosféra Orient-Expressu vám dávají možnost obléci se ve stylu 20. a 30. let, zvláště k večeři. Během dne se vyžaduje elegantní oblečení.

09 08

Z Prahy můžete cestovat Orient-Expressem do Paříže, Londýna a Benátek. Cena jízdenky se pohybuje od 1 570 do 3 330 Euro. Zážitek, který rozhodně není jen pro milovníky železnic. Cestou můžete potkat některé známé osobnosti. Vlakem cestovali například Kylie Minogue, Liza Minelli, Nelson Mandela nebo Phil Collins.

http://www.orientexpress.cz/

Inzerce