Světla se rozsvítí, začne hrát hudba a molo před vámi se promění v úchvatnou scenérii plnou barev, lesku a především nejznámějších světových krásek v modelech tak úchvatných, až se tají dech. Dámy a pánové, pohodlně se usaďte, právě teď začíná největší módní show roku, která nese název Victoria’s Secret fashion show.

Ale nepředbíhejme událostem, nejprve se sluší říci vám alespoň pár informací o této jedinečné podívané. Věřím, že pro většinu žen není pojem Victoria’s Secret nic neznámého. Ba právě naopak. Mít ve sbírce alespoň jeden z pokladů této světoznámé značky, to je sen nejedné z nás.

Tato, dnes již ikonická značka luxusního spodního prádla vznikla v roce 1977 a jejím zakladatelem byl muž jménem Roy Raymond. Jeho snem bylo vytvořit takový obchod, kde by se cítily příjemně nejen ženy, ale především také muži, kteří přišli vybrat spodní prádlo pro své drahé polovičky. A i když byl nucen společnost po pár letech prodat, jeho sen se mu přesto vyplnil. Nový majitel Leslie Wexner pokračoval v jeho stopách a navíc vdechl společnosti úplně novou image. Netradiční škálou barev a střihů, kombinací pohodlí i rafinovanosti a především notnou dávkou originality tím vším se stala značka Victoria’s Secret jedinečnou. A nejen tím.

Značka se představuje světu pravidelně především skrz své „Andílky“, tedy modelky, které prošly velmi přísným castingem a mají tak tu čest být součástí přehlídky. Mezi stálé tváře této značky patří vskutku ty nejslavnější světové krásky jako například Adriana Lima, Alessandra Ambrioso, Candice Swanepoel nebo Lily Aldridge. Dříve bývaly hlavními tvářemi Victoria’s Secret takové hvězdy jako Heidi Klum, Tyra Banks, Miranda Kerr anebo například česká topmodelka Karolína Kurková.

Jedinečná módní show, na které tyto slavné krásky předvádí modely z dílen Victoria’s Secret, se koná jednou ročně a nejčastěji v New Yorku. Tato ostře sledovaná událost rok co rok překračuje hranice toho, co na přehlídkách známe. Nejde zde jen o modelky ve spodním prádle, ale jedná se o skutečně velkolepou podívanou, která organizátory vyjde každoročně na zhruba 12 milionů dolarů.

První přehlídka se konala roku 1995 v newyorském Hotelu Plaza, a byly zde předváděny na tu dobu vskutku nadčasové modely. Od té doby se nejen spodní prádlo ale také především pojetí této přehlídky posunulo na neuvěřitelnou úroveň. Na samotnou přehlídku se každý rok těší miliony lidí po celém světě a dostat se přímo na ni není nic jednoduchého. Tento zážitek by si chtěl jednou v životě prožít snad každý. Proto není divu, že každoročně přední místa v publiku obsazují neznámější celebrity. A slavní hosté se neobjevují jen v publiku, pravidelně je přehlídka doplněna i o hudební čísla světových zpěváků. Své hity přímo na molu odzpívala například zpěvačka Rihanna, kapela Maroon 5 a v roce 2007 například populární skupina Spice Girls.

Na přehlídce není předváděno jen spodní prádlo. Celý model je vskutku uměleckým dílem, které je často doplněno o (pro tuto značku typická) andělská křídla a jiné bohaté zdobení. Každá přehlídka je originální i tím, že je stylizovaná do různých zajímavých témat. Jednotlivé segmenty přehlídky jsou totiž inspirovány něčím jiným. Mohli jsme tak už vidět například modely inspirované žhavou lávou, podmořským světem, sněhem a ledem či například Paříží. Vrchlolem každé přehlídky navíc bývá speciálně pro tento večer navržená nejdražší podprsenka. Tento jedinečný kousek osázený zlatem, safíry či diamanty každým rokem překračuje svou hodnotu a bývá pomyslnou třešničkou na dortu této jedinečné události.

http://www.moda.cz/a/co-zatim-vime-o-prehlidce-victorias-secret–16545
https://cs.wikipedia.org/wiki/Victoria%27s_Secret
http://www.elle.cz/moda/novinky/andilci-na-prehlidce-victoria-s-secret-to-rozjeli
http://refresher.cz/25139-Horka-tajemstvi-znacky-Victorias-Secret-a-vsechno-co-jsi-mozna-netusila-o-jejim-vzniku
http://jackontheweb.cbslocal.com/photo-galleries/2014/12/03/victorias-secret-fashion-show-2014/

Inzerce