Nedokážete se bez diáře ve svém životě zorientovat? Ale bohužel Vám jen tak nějaký nevyhovuje, protože je buď moc těžký, velký nebo nepřehledný? Proto Vám přinášíme výběr těch nejlepších diářů, se kterými rok 2018 zvládnete levou zadní.

Moleskine

Moleskine diáře patří mezi klasiku. Můžete si vybrat mezi denními, týdenními nebo měsíčními diáři. Právě měsíční diáře přináší velké plus. Většina běžných diářů tohoto druhu má totiž velmi specifický formát – podlouhlý a úzký – a popravdě do nich nic moc nenapíšete, takže na nějaké velké plánování zde není prostor. Moleskine měsíční diář nabízí dokonce formáty tři – kapesní, velký a extra velký. Velky diář se podobá formátu A5 a extra velký formátu A4 jen je o něco širší. Nejenže jsou kolonky v měsíčním diáři od Moleskine o dost větší, ale za každým měsícem je dvojstrana na případné poznámky. Dále tyto diáře mají měkkou obálku, která je ale zároveň ze syntetické kůže, takže je velmi flexibilní a neopotřebí se. Denní a týdenní diáře se pak dělají pouze s tvrdou obálkou. Všechny diáře poskytují zadní kapsu, gumičku a nálepky pro lepší přehlednost.

A navíc, pokud si svůj diář chcete vylepšit. U každého diáře je možnost personalizace za příplatek. Zlatou nebo stříbrnou barvou si na diář můžete nechat napsat monogram, jméno nebo Váš oblíbený citát. Tato možnost lze objednat na jejich stránkách. Moleskine najdete i Praze na Bělehradské ulici.

Papelote

Papelote je nové české papírnictví a jejich kouskům nechybí šmrnc a originalita. Pokud hledáte designový exemplář se kterým zazáříte, diáře Papelote jsou stvořeny přímo pro vás. Mezi jejich vychytávku patří kulturní diáře, které plní nejen funkci klasického diáře, ale najdete zde kulturní tahák s přehledem akcí na celý rok. Do letošního diáře se přihlásilo nejvíce pořadatelů a diář Vám tak nabídne kulturní plán pro více než 260 akcí. Takže milovníci kultury si už nikdy nenechají nic ujít.

Loono

Organizace Loono (čti lůno) má na starost hned několik projektů. Jeden z nich se zabývá samovyšetřováním varlat nebo prsou a tento projekt můžete znát pod hashtagem #prsakoule. Dalším z projektů je #zijessrdcem, kdy se Loono rozhodla, že naučí lidi se starat o své srdce. No a protože Loono je sice nezisková organizace, ale své projekty musí z něčeho financovat, nechala pro tento projekt vytvořit pár povedených kousků s tématikou srdce. A jelikož každý den by měl být prožitý hlavně srdcem, můžete se těšit na diář podporující tento projekt.

#zijessrdcem diář je týdenní s místem na poznámky a nechybí zde ani měsíční přehled. Takže pokud chcete podpořit dobrou věc a zároveň žít své dny naplno, do tohoto diáře se doslova zamilujete. Jestli Vás podrobně zajímá, co Loono dělá nebo co ještě nabízí, podívejte se na jejich stránky.

Skoba

Knihařství Skoba nenabízí pouze ručně dělané diáře, ale i zápisníky a skicáky. Zpracování a design záleží na tom, co je zrovna k dispozici – potahy, staré knihy, časopisy, plakáty, proto se každý kousek stává jedinečným originálem, který nelze sehnat vícekrát. Dalším plusem diářů Skoba je ekologicky šetrná výroba, která recykluje staré materiály. Skoba nabízí dvě velikosti diářů – S (A6) a M (A5). Vnitřní uspořádání je klasické týdenní. Velmi praktické také je, že v deníku najdete 14 měsíců, které pohodově pokryjí přechod na další rok.

Doller

O Dolleru jste už pravděpodobně slyšeli. Jelikož tento motivační diář nemá jedinou datovanou kolonku, můžete s ním začít rok, kdykoliv chcete. Na stránkách Dolleru Vás nabádají k tomu, abyste byli kreativní, kreslili si do něho, vymýšleli nové aktivity či výlety. A tím se i z Vašeho života stane jedno velké dobrodružství. Doller nabízí kromě týdenního a měsíčního plánování, také kolonky na vytyčení týdenních, měsíčních a ročních cílů, abyste měli jasno kam spějete. V týdenním plánování poskytuje také místo na různé úkoly jako jsou například ,,kam zavolat,“ ,,co udělat.“ Najdete v něm i stránky na Vaše sny nebo kým jste za 5 let. Zkrátka Doller není jen diář, ale také pomocník k vlastnímu rozvoji. Nicméně stejně jako se věnujete Vašemu životu, tak podobně si musíte vyhradit čas na tento diář, což někdy v denním shonu není úplně jednoduché.

Pro rok 2018 si Doller připravil i holčičí, růžovou verzi. Naše redakce se s kluky od Dolleru setkala a zeptala se jich na pár otázek. Celý rozhovor si můžete přečíst tady.

https://gb.moleskine.com/file/v7214939264514595759/general/d-home-1.jpg
https://gb.moleskine.com/file/v6446663763344987106/collections/d-planners-monthly.jpg
https://www.papelote.cz/files/photos/l/7/79df56a3357fc040df3effcd02da4cf822d5b83a.jpg
https://www.papelote.cz/files/photos/original/8/8f5f4ec75dd6d0a9dce06d1279f7380b3d60346e.jpg
http://www.greenglasses.cz/wp-content/uploads/2015/09/Skoba-5.jpg
https://cdn.myshoptet.com/usr/www.iskoba.cz/user/shop/detail_alt_1/7626-6.jpg?59ff8dc4

Inzerce