Jste také na mateřské dovolené a máte dojem, že byste chtěli svému životu dát ten správný směr? Nebo Vám jen připadá, že je ten správný čas na plnění tajných přání a snů? Paní Katka, se kterou bude dnešní rozhovor, neotálela, a svůj sen si splnila. Nevzdala se svých bezstarostných dětských vlastností a tak část svého nitra ponechala ve své fantazii. Má dvě dcery, které ji byly inspirací. Svou radost z maličkostí spojila se svým dalším koníčkem – fotografováním. Nyní vede svůj e-shop s dětskými doplňky, jako jsou ručně zdobené sponečky a ozdůbky a dělá tak radost sobě, svým dcerkám a dalším princeznám. Její milá a klidná povaha se odráží i v její práci, kde je často vidět spojení s přírodou. Ve volných chvilkách si pak libuje ve starožitnostech, které ráda nakupuje i využívá. A jak vypadá její den? Když zrovna nevytváří ozdoby pro děti nebo nenakupuje materiály, fotografuje na zakázku projekty pro firmy či profesionálně fotografuje děti.

„Mám ráda, když mohu tyto dvě práce neustále propojovat“

To co děláte, začalo jako spontánní nápad nebo jste se k tomu postupem času dopracovala?

Řekla bych, že tak trochu obojí. Rozhodujícím okamžikem pro mě bylo narození dcerky. Nelíbili se mi sponečky, které se běžně nabízejí v obchodech. Jsem detailista a tak mě napadlo, že si svou dcerku zkrášlím sama. Věděla jsem, že mě to moc baví a chtěla jsem v tom pokračovat. Svému snu se věnuji již 5 rokem a o moje sponky mají zájem nejen maminky z Čech, ale i zahraničí.

Jaké byly Vaše začátky?

Ze začátku to bylo určitě naivní. Měla jsem nasazené růžové brýle. Postupně jsem si uvědomovala, že když posunu svůj sen na úroveň podnikání, budu muset růžové brýle sundat a posouvat ho tím správným směrem. Pro mě bylo nejhorší, že jsem musela vše začít kalkulovat. Když jsem tvořila čistě pro zábavu, tak jsem náklady počítat nepotřebovala. Jako s každým podnikáním, ze začátku přicházejí nemalé výdaje a to vše doprovází psychika. Neustále, 24 hodin denně, ve Vás hlodá pocit – co když to nevyjde. Obzvlášť můj muž tomu ze začátku nevěřil a kroutil hlavou (smích). Ale já si tak přála, aby to vyšlo. V mé hlavě byla naprosto jasná, vysněná představa, kterou navíc doprovázela touha být nezávislá. Mám problém se komukoli podřizovat (smích). Díky tomu, že jsem věřila v úspěch, to vyšlo.

Jaká vlastnost, znalost nebo schopnost byla klíčová pro Váš úspěch?

Myslím si, že velkou roli hrála moje umíněnost, neústupnost a cílevědomost. Spoustu vlastností jsem se učila a stále učím za pochodu. Třeba zorganizovat si svůj čas, všechno si dopředu rozplánovat. Navíc, když svou práci opravdu milujete, musíte si odpočinek nařídit. Je ale pravdou, že při samotném tvoření sponek odpočívám a relaxuji (smích).

Jaké vzdělání jste získala a jaký je Váš názor na tradiční vzdělávací systém?

Mám vystudovanou střední školu veřejně-správní činnost. Po maturitě jsem odjela na rok do zahraničí, nejen abych si zlepšila angličtinu, ale také abych tam nabyla zkušenosti. Když jsem se vrátila, studovala jsem rok v nultém ročníku na přijímací zkoušky na VŠ obor psychologie. Bohužel jsem se na vysokou školu nedostala, ale psychologie mi zůstala v srdci, stále ji v sobě rozvíjím.

Jaký je podle vás rozdíl mezi úspěšným a neúspěšným člověkem?

Podle mého názoru, úspěšný člověk je už ten, který se rozhodne, že se úspěšným stane a udělá první krok. Je to o odhodlání, nebát se riskovat a začít rozhodovat o svém životě. Chtít víc, než se mu momentálně nabízí. Jak od sebe, tak od života.

Co byste udělala jinak, kdybyste začínala znovu od nuly?

Jak se znám, tak nic (smích). Stejně po svém a myslím, že mě ty chyby a omyly hodně pomohly a tak to má asi být.

Nepřipadáte si oddělená od průměrné společnosti v důsledku Vašeho úspěchu?
Ne, to vůbec ne.

Jaký postoj zaujímáte k překážkám?

Překážky byly, jsou a budou. Je to součást podnikání, vlastně o tom to podnikání celé je, zdolávat překážky a jít dál. Už bych se i lekla, co se děje, kdyby alespoň jednou za týden nějaké nenastaly (smích). Naučila jsem se je přijímat a vlastně se už ani nedivit.

Odkud čerpáte inspiraci a máte nějakého hrdinu/vzor?

Ano mám svůj vzor, je to můj muž. Obdivuji jeho postoj k jeho podnikání a myslím si, že ten postoj se snaží naučit i mě. Mám štěstí, že za ním mohu přijít pro názor, pro radu nebo se jen tak pobavit.

Jaké jsou Vaše další sny a vize?

Mám spoustu snů. Chci procestovat celý svět, být dobrou mámou, vrátit se ke sportu. Mým dalším splněným snem je moje práce-koníček číslo dvě – fotografování. Mou vizí je zaměřit se ještě více na fotografování úzce spojené s výrobou sponek. Velice mě naplňuje, když si fotografuji jen tak, jak to vidím a cítím já. Ráda fotografuji své vlastní děti, a když čas dovolí a sponečky můžou počkat, fotografuji i jiné děti. Ony totiž dávají neuvěřitelně čistou energii a napojit se na ně při fotografování mě činí šťastnou. Stejně jako když pro ně můžu tvořit ozdoby.

Děkuji Katce za milý rozhovor, který opět dokazuje to, že když člověk má sny a dokáže je popsat a vykreslit do nejmenšího detailu, tak se splní.

Inzerce