2012. Značka Louis Vuitton se stává nejhodnotnější značkou na světě s miliardovými obraty. Tato firma je známá výrobou vysoce kvalitních a luxusních zavazadel, bot, oblečení, šperků, slunečních brýlí, knih a jiných kožených výrobků. Po celém světě je více než 460 přepychových obchodů ve více než padesáti státech. Ve svém oboru je to číslo jedna! Ale i cesta dlouhá tisíce mil začíná prvním krokem. Ten udělal slavný zakladatel Louis Vuitton již ve svých třinácti letech. Jak tedy zní velkolepý příběh, kdy se z chuďase stane princ?

1821. Louis Vuitton se narodil v malém městečku Anchay ve východní Francii. Pocházel z velmi chudé rodiny, kde otec Xavier byl farmář a matka Colline Gaillard mlynářka. V jeho deseti letech mu ovšem umřela matka a otec zanedlouho po ní. A tak mladý třináctiletý Louis Vuitton vyšel ze svého rodného městečka a vydal se pěšky do 400 km vzdálené Paříže.

1835. Na této cestě stráví více než dva roky. Snaží se vydělat na obživu jakoukoli výpomocí a prací. Nejčastěji ale truhlařinou, kterou ho učil ještě jeho otec. Cestou se také naučí pracovat s kůží. Obě tyto činnosti si oblíbí a v budoucnu je zkombinuje.

1837. V Paříži je všude rozšířená chudoba. Během panující průmyslové revoluce se chudé rodiny z vesnic stěhují do měst, aby si našly práci. Mladý Louis se snaží uplatnit v nějaké truhlářské praxi. Nakonec se dostane do nejúspěšnější layetierny (výrobny zavazadel) té doby – Mensieur Marechal. Během několika let se jeho jméno díky kvalitě práce a vypracované zručnosti rozkřikne a Louis se stává jedním z nejlépe hodnocených řemeslníků.

1854. Louis se žení s Clemence-Emilie Parriaux a krátce na to opouští dílnu Mensieur Marechal, aby si založil svou vlastní. Na jeho dveřích stojí: ‚Bezpečné balení nejkřehčích předmětů. Specializace na balící módu‘. V této době také pracoval jako vrchní balič pro císařovu ženu Eugenii de Montijo. Svým talentem inovoval staré a vynalézal nové výrobky. Jeden z jeho největších vynálezů je plochý, obdélníkový kufr se zaoblenými rohy. Do té doby se totiž jako zavazadla používaly zavazadla připomínající spíše skříně, nebo truhly. Tento estetický a praktický vynález ho vynesl na post nejgeniálnějšího mistra layetierů v Paříži (a možná i na světě).

1858. Díky styku s dvorem Napoleona III. neměl Louis o klientelu nouzi. Snažil se každé fantazii vyjít vstříc, ať se jednalo o krokodýlí kůži nebo želví krunýř. Jeho pověst se dostává za hranice Francie, například do Španělska, do Velké Británie, dokonce i do USA. O jeho zboží byl takový zájem, že musel výrobu přestěhovat. Otevřel si dílnu s šedesáti řemeslníky nedaleko Paříže, v městečku Asniere. Tam jeho rodina žila až do roku 1970. Dnes zde můžeme najít Louis Vuitton Travel Museum.

Nejvyšší kvalita a přepychový luxus značky Louis Vuitton je nesporná. Dokazuje to i fakt, že neprodané zboží se nezlevňuje, ale rovnou pálí.

Tento veliký muž neměl ponětí, že založil firmu, která se stane nejluxusnější módní záležitostí celého světa. Nevěděl, že se jeho značka stane elitním synonymem pro bohatství a úspěch. Z bídného začátku se díky píli a snažení dostal až na tu nejšpičatější špičku světa. Jeho předci byli farmáři, tesaři, zemědělci a mlynáři. A s takovými geny se mladý Louis Vuitton stal králem svého oboru. Vešel do ulic Paříže a během svého života vyzdvihl své jméno z prachbídné země až k nebeským výšinám. Louis Vuitton je důkazem toho, že nezáleží na tom, co jste, nebo odkud jste přišli – záleží pouze na Vašem úsilí získat to, co chcete získat.

http://michelleliang.com/
http://www.vogue.co.uk/
https://en.wikipedia.org/wiki/Louis_Vuitton_(designer)
http://filckr.com/

Inzerce