Sylvester Stallone je dnes velmi váženou osobností v oblasti filmu a sklízí obrovský úspěch. Zdá se to, jako by to byl jeden z těch šťastlivců, kterým úspěch spadne do klína. Opak je ale pravdou. Životopis této významné osobnosti je dokonalým příkladem hesla, že všechno je možné.

Sylvester se narodil v New Yorku roku 1946. Jeho otec byl astrolog, společenský tanečník a promotér ženského wrestlingu. Jeho matka byla kadeřnicí a kosmetičkou. Otec byl z Itálie a emigroval do Ameriky roku 1930. Matka byla z poloviny ukrajinská židovka a z druhé poloviny Francouzka. Při jeho narození bylo nutno použít dva páry kleští, což způsobilo ochrnutí spodní levé strany obličeje, včetně rtu, jazyka a brady.

02 05

Na počátku jeho filmové kariéry zažil hořký neúspěch. V roce 1970 natočil erotický film, který, jak později Sylvester vysvětloval, natočil ze zoufalství, poté, co zjistil, že má být vystěhován za svého bytu. Spal také tři týdny na autobusovém nádraží v New Yorku. Dnes říká: „Bylo to buď tento film, nebo někoho okrást, protože jsem byl na konci.“ Dále se objevil v několika drobných rolích, kdy z některých byl vystřižen.

07

24. března 1975 viděl Stallone boxerský zápas mezi Muhammadem Alim a Chuckem Wepnerem, což ho inspirovalo k napsání vlastního scénáře. Tu noc šel domů a po třech dnech 20 hodin v kuse psal. Pokoušel se prodat koncept scénáře s úmyslem hrát hlavní roli hrdiny mladého boxera, který dostane šanci bojovat o titul mistra světa v těžké váze. Obešel přes 1200 filmových producentů, od kterých si vyslechl odmítnutí. Irwin Winkler a Robert Chartoff nabídli Sylvesterovi 350 000 dolarů za práva k jeho scénáři. Hlavní roli by ovšem hrát nemohl. Stallone odmítl nabídku přijmout a pokoušel se dál. Později po snížení rozpočtu došlo ke kompromisu a bylo rozhodnuto, že hvězdou může být on. Rocky byl nominován na deset Oscarů, včetně nominace pro Stallona za nejlepší herecký výkon a nejlepší původní scénář. Film vyhrál ceny Academy za nejlepší film, nejlepší režie a nejlepší střih.

„Některé věci mají cenu aby se za ně bojovalo.“

10 09 08

Stal se velkou hvězdou a dostal plno příležitostí hrát v dalších velkých rolích. V roce 1976 režíroval a hrál v pokračování hitu Rocky II, který sklidil rostoucí úspěch a vydělal přes 200 milionů dolarů. Dále natočil a režíroval film veterána z Vietnamské války Johna Ramba, který sklidil také obrovský úspěch. Pro filmy Rocky II a Rambo II měl tréninky jako Olympijský atlet, tedy dvakrát denně, šest dní v týdnu.

03 04

Později natočil desítky filmů, které vydělaly stamilionové sumy v dolarech a jsou známé po celém světě. Dalším skvělým nápadem byl film Expendables, který Sylvester režíroval, a hraje v něm po boku dalších akčních hrdinů. Film vydělal hned za první víkend 34 825 135 dolarů a stal se tak v Americe číslem jedna.

01 06

http://en.wikipedia.org/wiki/Silvester_Stallone

Inzerce