Itálie nabízí mnoho kulturních a přírodních klenotů. Lidé sem jezdí odpočívat na prosluněné pláže, ale také navštěvovat historické památky. Ostrov Ischia nabízí obojí a k tomu ještě spoustu dalších turistických a relaxačních cílů. V dnešním článku se o této vysoce navštěvované lokalitě dozvíte více.

Tento poměrně malý ostrůvek najdete v Neapolském zálivu. Je omýván Tyrhénským mořem a leží jen 30 km od Neapole. Na Ischii se pohodlně dostanete z města Neapol trajektem. Cesta trvá jen přibližně hodinu cesty a trajekt jezdí každou půlhodinku. Nejvyužívanějšími dopravními prostředky na Ischii jsou místní autobusy. Nebo také vlastní nohy. Populární jsou i vyjíždky lodí. Při ní můžete obdivovat například sopečnou vyvřelinu v moři, pojmenovanou podle svého tvaru Il Fungo neboli Houba.

A jaké krásy na tomto ostrově můžete objevovat? Jedním z nejnavštěvovanějších míst je nejvyšší vrchol ostrova, vyhaslá sopka Monte Epomeo (788 m. n. m). Procházky po této lokalitě jsou velice oblíbené. Zkusit ale můžete i menší vrchol Monte Trippodi (502 m. n. m) nebo jen obyčejný výlet kolem olivových a piniových sadů a vinic.

Pokud jste fanouškem opalování, nádherných písčitých pláží a průzračného moře, přijdete si zde na své. Na pobřeží najdete těchto pláží hned několik. Např. největší ostrovní město Forio nabízí právě toto vyžití a stává se díky tomu velmi navštěvovanou lokalitou. Forio je ale známé i pro jiná místa. Přístav, botanická zahrada La Mortella, vinařské centrum či proslulý termální park Poseidonovy zahrady.

Dalším populárním místem je městečko Ischia. Toto hlavní město je známo především svojí historickou dominantou – Aragonskou pevností. Tento hrad najdete na skále, která stojí přímo nad městem. Uchovány tu jsou tisíce různých historických exponátů. V architektonické rovině se však můžete kochat i katedrálou Assunta, klášterem Convento della Clarisse, či kostelem Immacolata. Pokud byste však nechtěli zůstávat jen na ostrově, v okolí je možno navštívit např. další velmi navštěvovaný ostrov Capri nebo okolí sopek Vesuv a Pompeje.

Ischia je pravděpodobně ale nejproslavenější jako lázeňská destinace. Zregenerovat se sem jezdili lidé už od antiky. Oblíbené termální koupele pomáhají na různé nervové, neurologické, kloubní, astmatické a další problémy. Je tu na výběr mnoho různých termálních a minerálních pramenů a každý člověk si zde přijde na své.

Na pobřeží samozřejmě najdete mnoho různých restaurací, kaváren, barů, malebných obchůdků. Populární a vyhlášenou je zde také cukrárna u Franceska, kde nabízí mnoho různých příchutí zmrzlin.

Ischia toho nabízí více. Krásné slunečné počasí, nádherné pláže v kontrastu s horskou přírodou, příjemné místní obyvatelstvo, termální lázně, welness, ale i nespočet přírodních a kulturních míst, které navštívit. Pokud jste se ještě nerozhodli, kam jet v létě na dovolenou, Ischia může být tím pravým místem pro Vás.

http://www.firotour.cz/zajezdy/italie/ischia/informace/
https://www.ostrov-ischia.cz/ostrov-ischia
http://www.ck-osveta.cz/zajimavosti-ostrova-ischia-1404041441.html
http://www.ischiareview.com
http://polosereno.it/wp-content/uploads/2016/06/Ischia-2-SLIDER.jpg
http://static.panoramio.com/photos/large/54291362.jpg
http://www.sitabus.it/wp-content/uploads/2016/05/ischia.jpg

 

Inzerce