Zajímáte se o zdravou výživu, zdravý životní styl, nebo si jen chcete poslechnout inspirativní přednášky světových osobností? Proběhl Festival Evolution a my jsme byli u toho!

Vegetariáni a vegani, zbystřete!

O víkendu 23. a 24. září proběhla na výstavišti v Praze Holešovicích největší akce, kde své stánky měli firmy zabývající se zdravou výživou a alternativní léčbou. Svůj hlad a žízeň jste mohli zahnat u mnoha stánků s občerstvením. Vegetariáni, vegani i vitariáni si zde přišli na své, protože koncentrace živočišných produktů je zde minimální. Jediné, co tu bylo vařené, byla kukuřice a skvělé domácí polévky.

Všechny stánky ale nebyly jen o skvělém jídle, ale také o alternativní léčbě. Samotného mě překvapilo, jaká jiná řešení se dají najít.

Život po životě a rodič jako pozitivní kouč

Svět jede jen na pětinu výkonu

Je chladná neděle, pofukuje studený vítr a stojím venku před výstavištěm. Procházím vstupní branou a jdu k nejbližšímu stánku pro teplý čaj. Dále jsem si procházel ostatní stánky a ochutnával všelijaká jídla nebo čaje. Musel jsem si ale hlídat čas, protože za necelou hodinu na hlavní „stejdži” vystupoval Raymond Moody se svojí přednáškou Život po životě. Bylo narváno.

Raymond Moody je jeden z nejznámějších amerických psychologů a spisovatelů. Zabývá se posmrtným životem a o tomto tématu napsal přes 10 knih. Bylo krásné, že tak známá a celosvětově obdivovaná osobnost, která byla hostem desítky amerických pořadů, přiletěla do České republiky na Festival Evolution. Na konci přednášky vypravoval, že když s manželkou rekonstruovali svůj dům, tak nemohli sehnat kvalitního elektrikáře. Večer se tudíž pomodlili a doufali, že nějakého seženou, protože elektrika v domě byla velmi špatná. Druhý den ráno, zvoní telefon a když jeho manželka telefon zvedla, na druhé straně se ozvalo: „Dobrý den, nepotřebujete elektrikáře?”

Oba dva, Raymond i jeho manželka tomu nemohli uvěřit. Závěr si z toho vyvoďte sami, ale byla to událost, na kterou Raymond nezapomene. Když přednáška skončila, následoval velmi dlouhý potlesk a my jsme se mohli těšit na další přednášku.

Další totiž vystoupil Jan Mühlfeit a Kateřina Novotná na téma Rodič jako pozitivní kouč. Na přednáškách Jana Mühlfeita jsem už byl a většinu jich znám nazpaměť, ale tato byla i pro mě nová. Mluvil o pozitivní psychologii, o tom, že by se lidé měli zabývat svými silnými stránkami a ukazoval různé zajímavé metody. Vysvětlil také rozdíl mezi inspirací a motivací. Věděli jste například, že když dítě přinese jedničku ze školy, tak jedničkovým předmětům tráví s rodinou 7% času a když dostane pětku, tak 70% času? Bylo to velmi inspirující.

Hřeb večera – Vojta Dyk a B-Side Band

Po skončení přednášky Jana Mühlfeita a Kateřiny Novotné, se musel celý sál na 1 hodinu vyklidit, protože jako poslední vystoupení celého Festivalu Evolution měl Vojta Dyk a jeho B-Side band.

Když hodina uběhla, tak se všichni nahrnuli do sálu a brali co nejlepší místa. Celé představení se jmenuje Tour 2017, mají nové písně, novou scénu a nové motivy. Součástí celé scény je bar, ve kterém opravdu míchají nápoje a koktejly, které pak sám Vojtěch Dyk roznáší a nabízí divákům. Skladby hráli swingové, ale i moderní. Myslím, že každý divák byl unešen atmosférou, která byla znamenitá. Když dohráli, doslova mi běhal mráz po zádech.

Celý Festival byl výborně koncipován a mnoho lidí zde načerpalo inspiraci. Dozvěděli se také něco o zdravém jídle a osobním rozvoji. Největším lákadlem byly osobnosti celého světa a jejich přednášky. Jak sám festival uvádí, Festival Evolution je festival, který vám nasadí brouka do hlavy. Pokud vás mrzí, že jste tento ročník zmeškali, můžete přijít na další, na jaře 2018.

http://program.festivalevolution.cz

Inzerce