Obvykle se v našich cestovatelských snech vydáváme do víru velkoměst. Co si takhle jednou odpočinout na pláži? Navíc tahle není jen tak ledajaká. Vítejte na Harbour Island na Bahamách.

Bahamy, ostrovy mezi Floridou a Kubou, jsou velkolepým turistickým lákadlem. Typické jsou rozlehlé pláže s průzračným tyrkysovým mořem a nádherným korálovým podmořským světem. Není se tedy čemu divit, že jsou Bahamy královstvím potápěčů. Vyžití zde najde každý náročný turista, protože aktivit počínaje luxusními golfovými hřišti, přes pestrý noční život, až po překrásné národní parky, je tu nespočet.

V dnešním článku se zaměříme na Harbour Island, jeden ze severněji uložených ostrůvků. Je to místo s přibližně 2000 stálými obyvateli. Největším městem je Dunmore Town, jež je pojmenováno podle guvernéra, který tu měl své letní sídlo. Co je na něm tedy tak zajímavého? Nachází se tu jedna z nejkrásnějších růžových pláží světa Pink sand beach.

Zdejší písek obsahuje úlomky korálů, mušlí a uhličitanu vápenatého z drobných mořských bezobratlých. Růžová barva je způsobena mikroskopickými schránkami živočichů z říše Foraminifera – v češtině dírkonožci. Tito drobní prvoci mají ve svých schránkách spoustu otvůrků pro panožky, kterými vychytávají potravu. Shromažďují se při mořských dnech, skaliskách a útesech a jejich schránky jsou následně vlnami vyplavovány na mělčinu.

Mezi další lákadla tohoto ostrova patří především rodinné restaurace, rybolov a také surf fishing, speciální lov, při kterém zároveň surfujete. Město Dunmore nabízí nespočet obchodů se suvenýry.

Bahamy nabízí spoustu zajímavých míst, na další z nich se určitě podíváme příště.

http://www.harbourislandguide.com/pink-sands.htm
http://world-visits.com/2013/06/harbour-island-bahamas-beautiful-scenery
http://farcliff.com/slideshow/island.jpg
http://www.travelandleisure.com/sites/default/files/styles/1600×1000/public/harobour0715-island.jpg?itok=Zql6UsWJ
http://www.placestoseeinyourlifetime.com/wp-content/uploads/2015/05/Pink-Sand8-740×491.jpg
http://www.romorabay.com/files/2610/Marinacs.jpg
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/81/71/5f/81715fa9f5b3891bab050b1bf7a5a69d.jpg
http://www.beacheszone.com/wp-content/uploads/2012/10/pantai_or9ax.jpg
http://www.americanodream.com/wp-content/uploads/2015/01/shutterstock_131497973.jpg

Inzerce