Od 4. října probíhá jeden z největších autosalonů na starém kontinentě. Na Pařížském Mondial de l’Automobile se pravidelně představují největší novinky automobilového trhu. I letos je na co se podívat. Nové modely zde představili například Škoda, Mazda, Bentley a mnoho dalších. My Vám přinášíme novinku, která byla, i přes veškerou snahu automobilky, vyzrazena dopředu, ačkoliv nikdo nevěděl nic přesného. Chceme Vám představit Lamborghini Asterion LPI 910-4.

Lamborghini se rozhodlo jít s dobou. Proto se pustilo do vývoje hybridního automobilu. Teď, na Pařížském autosalonu, představilo plně funkční koncept. Přestože sériová výroba nebyla, alespoň zatím, potvrzena, myslím si, že o něj bude veliký zájem.

Asterion má charakteristické designové rysy Lamborghini. Jen vypadá trochu více uhlazeně. Koncept, který je vystavený v Paříži má slušivý modrý kabátek. Karoserie je vyrobená z odlehčeného hliníku a karbonových vláken.

Pohánět ho budou dohromady čtyři motory. Jeden 5,2 litrový 10 válec, který pohání i Lamborghini Huracán, a tři další elektromotory. Elektromotory dohromady vyprodukují výkon 300 koní. Všechny čtyři motory pak dávají dohromady výkon úctyhodných 910 koňských sil. Auto má poháněna všechna kola, zajímavost je v tom, že přední kola jsou poháněna elektromotory, zadní pak pohání klasický motor. Asterion může jet jen na elektrický pohon, s kterým dokáže jet rychlostí 125 km/h, dojezd je ale v takovém případě pouhých 50 km. Maximální rychlost Asterionu je 320 km/h a rychlosti 100 km/h dosáhne za pouhé 3 s.

Naprosto strhující je spotřeba paliva. Pro porovnání, Lamborghini Huracán má kombinovanou spotřebu 12,5 litru na 100 km. Stejný motor, s pomocí elektromotorů, v Asterionu spotřebuje na 100 kilometrů jen 4,1 litru.

Zatím nevíme ani cenu, ani zda se vůbec bude vyrábět. Pokud ale Lamborghini předělá koncept na sériově vyráběný vůz, pak o něm rozhodně můžeme snít. Asterion je hezký, rychlý, silný a rozhodně Vás se svou spotřebou „nestáhne z kůže“. Určitě bude i drahý, takže přeji mnoho pracovních úspěchů v novém týdnu.

http://www.novinky.cz/auto/349346-lamborghini-ma-prvni-hybridni-model-asterion-nabidne-910-koni.html
http://www.novinky.cz/auto/349030-ve-ctvrtek-zacina-parizsky-autosalon-nabidne-desitky-svetovych-premier.html
http://www.lamborghini.com/en/models/asterion-lpi-910-4/overview/
http://www.mondial-automobile.com/visiteurs/

Inzerce