Nicholas James „Nick“ Vujicic je australský křesťanský evangelista a motivační řečník, který motivuje miliony lidí po celém světě prostřednictvím svého příběhu.

Nick se narodil se syndromem tetra-amelie, vzácnou poruchou vyznačující se nepřítomností všech čtyř končetin. Jako dítě prožíval mnoho mentálních, emocionálních a fyzických bojů. Mnohokrát pomýšlel i na sebevraždu. Často si pokládal otázky proč je, jaký je. Odpovědi se mu dostalo v sedmnácti letech, kdy založil neziskovou organizaci „Život bez končetin“a začal podporovat mnoho lidí s jinými nepřízněmi.

„Motivace Vám pomůže jeden den, ale inspirace trvá celý život.“

03 13 16 17

„Neexistuje důvod cokoliv vzdát. Porážka potká jen ty, kteří to odmítnou zkusit znovu a znovu.“

Ve svých projevech se zaměřuje hlavně na hledání naděje a smyslu života. Také hodně mluví o své víře, kdy Bůh má nějaký důvod, proč se lidé rodí s takovýmto postižením. Cestuje po celém světě, rozdává semínka naděje a vysvětluje, že každý problém má nějaké řešení za pomoci dobrého duševního postoje. Jeho proslovy jsou často plné humoru, ale i velmi dojemných příběhů z jeho života.

„Nemůžete mít pod kontrolou, co se Vám stane. Můžete ale kontrolovat to, jak na to budete reagovat.“

02 06 07 08 09 14 15 19

„Postoj znamená všechno. A to, jak vnímáme sebe, určuje náš směr.“

Již procestoval přes 44 zemí na pěti kontinentech (včetně České republiky), kde přednášel pro více než 3 miliony lidí. Napsal několik knih, kde popisuje svůj příběh a jeho postoj k životu. Natočil i motivační DVD s krátkým dokumentárním filmem. Dnes je šťastně ženatý a je dokonce pyšným otcem.

18 10 01 05 04 11 12

„Nezapomeňte: Můžete dosáhnout jakéhokoliv cíle, který máte na mysli.“

http://en.wikipedia.org/wiki/Nick_Vujicic

Inzerce