V dnešním článku se vydáme pouze za hranice České republiky. Na německém území, hned na pobřeží Baltského moře, v Lübeckém zálivu a lázních Sierksdorf leží zábavní park – Hansa park. Označením se řadí k rodinným parkům, jelikož zde najde vyžití úplně každý.

Proč ale park patří mezi tak oblíbené a vyhledávané destinace? Důvodů je více. Pokud přijedete do Hansa parku můžete objevovat různé světy. Ti nejmladší ocení především tzv. svět dětí. Lokalitou má Hansa blízko ke Skandinávským zemím, proto nesmí chybět svět vikingů ani svět trollů – potomků obrů a bájných postav ze severské mytologie. Pokud Vás nelákají tyto světy, co zkusit třeba Zemi pirátů, Mexiko či Bonanza city.

Pro přírodnější a romantičtější duše tu jsou pak tzv. Hansa-garden. Zahradní park s několika jezírky, lavičkami, kde můžete posedět a kochat se nádherou kolem Vás. Pravdou však je, že tohle je jedno z mála klidných míst v Hansa parku. Hlavními tahouny parku jsou samozřejmě různé druhy kolotočů, vodní a adrenalinové atrakce, vzrušující kaskadérská či jiná show a pro děti samozřejmě ráj plný lián, stromů, jeskyní.

A jaké atrakce můžete navštívit a vyzkoušet? Pro adrenalinové příznivce je tu například atrakce s přízviskem „Zvon“. Toto kyvadlo dosahuje rychlosti až 70 km/h a člověk se cítí, jako když létá. Zkusit můžete ale také horskou dráhu „Nessie“ či tzv. Kletbu Novgorodu, dráhu s velmi strmým pádem, která může dosáhnout rychlosti až 100km/h za 1,4 sekundy. Populárním je také „Létající žralok“, atrakce létající až do nebe, a zase zpátky.

Samozřejmě se v parku nachází i méně adrenalinové, ale stále vzrušující atrakce. Za zmínku určitě stojí rodinné dráhy „Létající Holanďan“ a „Midgard serpent“ nebo střemhlavá jízda ve člunech na skluzavce „Barracuda Slide“. Pro návštěvníky, co se chtějí pokochat okolím, jsou tu samozřejmě jízdy na loďkách (např. podél úžasných květinových sadů) či speciální Hansa-Park express, vláček, kterým můžete projet celý park. Vzácností parku je pak také „Navajo Trail“ – lanový park, který je velmi zajímavé postavený a hodně populární.

 004

Co se týče různých show, můžete tu spatřit živé kapely, vodní cirkus, speciální světelná show, akrobatická a kaskadérská čísla, a pokud nemáte chuť ani na jedno, můžet třeba do 4D kina.

Milovníci jídla si přijdou také na své. V parku nechybí kiosky ani mnoho různorodých restaurací se speciálním servírováním. Suvenýr či nějaký dárek si odtud také můžete odvézt. Ubytování můžete sehnat přímo u Baltského moře, v Hansa Resort, kde se nachází rodinné útulné domečky. V okolí je ale také mnoho kempů a hotýlků, které jsou často ve spolupráci s Hansa parkem, tudíž je i možnost sehnat zvýhodněné vstupné do parku.

V letošní sézoně bude otevřeno od 7. dubna do 29. října, každý den od 9 do 18. Pokud nemáte nějaký plán, kam vyjet s kamarády či rodinou, Hansa park je to pravé místo, kde zkombinujete zábavu, dobrodružství, historii a přírodu. Hansa park sice není největší park v Německu, za to je ale velmi navštěvovaný a oceňovaný,  jelikož se nachází ve velmi atraktivní oblasti a má všem věkovým kategoriím co nabídnout. Tak neváhejte a udělejte si alespoň jeden den plný zábavy v Hansa parku.

Více informací najdete na oficiálním webu: http://www.hansapark.de/en/home/

http://themeparkreview.com
http://www.euro-t-guide.com
http://ferienhaus-morzuch.de/hpfixgal_hansa_park__sierksdorf_holstentor_von_vorne_22_08_2012_16_13_00.jpg
https://www.agtbusvermietung.de/images/freizeitparks/Hansapark/Hansapark-4.jpg

Inzerce