V tomto článku vám představíme muže, který se svou kreativitou a odhodláním stal naprostým fenoménem ve světě módy. Jeho jméno je Christian Louboutin. Tento známý návrhář, který navždy ovlivnil pohled mnoha lidí na dámskou obuv, se narodil roku 1964 v Paříži. Měl tři starší sestry, ale se svou rodinou neměl příliš dobrý vztah. Velmi často utíkal z domova i ze školy, až se nakonec rozhodl, že studia definitivně opustí.

„Jsou věci, které můžeme ovlivnit. Jsou věci, které musíme přijmou tak, jak jsou. A pokud budeme upřímní sami k sobě, budeme i šťastnější.“

Záliba v módě se u něj začala projevovat již v raném dětství. Říká se, že jedním z důvodů jeho častých útěků byl právě módní design. Fascinovaly ho především kostýmy pařížských umělkyň. Mnoho jeho střevíčků je také inspirováno hlavně kabaretem. Jsou bohatě zdobené nejrůznějšími vzory, flitry, třpytkami či peříčky. Vášeň pro dámské lodičky se u něj ovšem zrodila až o pár let později. Když mu bylo 20 let, navštívil Národní muzeum afrického umění, kde ho upoutal obraz znázorňující zákaz vstupu ženám v botách na vysokém podpatku. Tento obraz se mu vryl do paměti a navždy ovlivnil celou jeho tvorbu. Tehdy se rozhodl vzbouřit veškerým pravidlům a autoritám, a vytvořit takové boty, které budou ženám dodávat sílu, moc a sebedůvěru.

Po ukončení studií se na nějaký čas odloučil od Paříže, rozhodl se cestovat po světě. Mnoho času strávil v Egyptě, jenž ho odjakživa fascinoval, a poté žil rok v Indii. Do Paříže se Christian vrátil roku 1981. Přivezl s sebou bohaté portfolio svých kreseb, které znázorňovaly jeho, již tenkrát velmi detailně designérsky propracované, návrhy bot na vysokém podpatku. Tyto návrhy se setkaly s velkým úspěchem a zajistily Christianovi spolupráci se slavnými světovými návrháři. První roky své kariéry strávil navrhováním bot pro nejznámější módní domy, spolupracoval s takovými jmény, jakými jsou například Yves Saint Laurent nebo Chanel.

„Ano, některé podpatky jsou tak vysoké, že se v nich chodit nedá. Ale koho to zajímá? Ve vysokých podpatcích prostě chodit nemusíte!“

Popularita jeho obuvi rostla a v roce 1991 se rozhodl založit si vlastní firmu. Jeho úplně první zákaznicí byla monacká princezna Caroline, dcera slavné Grace Kelly. A v oblibě mají známé osobnosti tuto značku i dnes. Dita Von Teese, Jennifer Lopez, Victoria Beckham či Madonna, mít dnes boty od Christiana Louboutina je snem každé ženy. A není se čemu divit. Nádherné zdobení, luxusní materiály a podpatky, jejichž výška je vždy minimálně 12 cm. Christian totiž zastává názor, že jen extrémně vysoké podpatky dokáží povznést krásu ženy. V tomto případě tedy vskutku platí pravidlo, že pro krásu se musí trpět.

Boty značky Christian Louboutin ovšem nejvíce proslavil docela jiný extravagantní prvek, který se ale v hlavě tohoto návrháře zrodil úplnou náhodou. Seděl ve své kanceláři a přemýšlel, jak by mohl své návrhy oživit, zdály se mu obyčejné, fádní a neoriginální. Když v tom uviděl svou asistentku, jak si lakuje nehty červeným lakem. Přiskočil k ní, lak si vypůjčil a podrážku jedné z bot právě tímto červeným lakem přetřel. Tak vznikl fenomén červených podrážek, který se navždy stal Louboutinovým podpisem a podtrhl už tak dokonalý výsledek jeho práce.

„Červená je víc než jen barva. Je to symbol lásky, krve a vášně.“

Dnes má Christian Louboutin obchody po celém světě a ročně se prodá více jak půl milionu bot s jeho značkou. Slavné lodičky s provokativní červenou podrážkou byly, jsou a ještě dlouho budou hitem, který nám připomínat, že originalita nikdy nevyjde z módy.

http://us.christianlouboutin.com/us_en/
http://modniznacky.cz/christian-louboutin/
http://www.scottwitterblog.com/2014/08/
http://www.menstyle.cz/christian-louboutin-muz-ktery-dal-svetu-cervenou-podrazku.html
http://zivotopis.osobnosti.cz/christian-louboutin.php
http://casprezeny.azet.sk/clanok/84505/topankovy-kral-christian-loubutin-muz-ktory-urazil-barbie

Inzerce