Po několika desítkách přečtených knih, mám stále potřebu vracet se k jedné jediné knize, která pro mě měla zvlášť velký význam. Byla to totiž zcela první kniha osobnostního růstu, kterou jsem četl. Ačkoliv u nás není tak známá jako jiné knihy, na pultech jí nestojí tuny, tak je to za tu dobu, pro mě, jedna z pěti absolutně nejlepších knih zaměřených na dosahování úspěchu.

Autorem knihy Škola úspěchu je Frank Bettger, jeden z nejlepších pojišťovacích agentů první poloviny 20. století v Americe. S Dalem Carnegiem vedli sérii desítek přednášek na téma prodej. Byl to právě Dale Carnegie, který dal popud Franku Bettgerovi, aby napsal knihu na téma úspěch. Sám Dale Carnegie po napsání knihy řekl toto: „Jsou lidé, kteří by pro cigaretu ušli kilometr. Když jsem kdysi začínal jako obchodník, byl bych ochotně šel pěšky z Chicaga do New Yorku, abych získal tuto knihu. Tehdy ovšem bohužel ještě nebyla napsána.“

 

Již díky první kapitole, která patří entuziasmu, získáme na svět zcela jiný pohled, když Frank vypráví o začátcích své profesionální kariéry v baseballu. Celá kniha je vlastně prokládána příběhy z Frankova života, což znamená, že se čte jedním dechem. Frank Bettger navíc nezískal ani maturitu a i přesto se stal velmi úspěšným obchodníkem. V knize často poukazuje na myšlenky a techniky jeho hrdinů jako byl Abraham Lincoln nebo Benjamin Franklin. Absolutně největší hodnotou jsou jeho praktické rady, které i přesto, že je kniha desítky let stará, jsou aplikovatelné i dnes.

005

„Jednej s nadšením a staneš se nadšeným, získáš novou chuť do života.“

Jak jsem již podotkl, škola úspěchu se čte naprosto jedním dechem. Číst dál nás nutí i názvy kapitol jako „Jak jsem díky jediné myšlence dosáhl životního štěstí a znásobil své příjmy“, „Jak jsem objevil tajemství obchodního úspěchu“, „Jak jsem se naučil trefit do černého“, „Za 15 minut obchod za 250 000 dolarů“ nebo „Lincoln mi pomohl získat přátele“. Tyto názvy mě nikdy nezklamaly, po přečtení každé kapitoly vždy naplnily to, co slíbily.

004 003

„Když se podívám zpátky na svůj život, vždy znovu mě překvapí, jaké to byly maličkosti, které v něm způsobily zásadní obrat.“

Knihu Franka Bettgera doporučuji absolutně všem, kteří chtějí dosáhnout jakéhokoliv úspěchu, protože tyto zásady jsou aplikovatelné na všechny oblasti života. O trochu více využijí rad z této knihy lidé, kteří se pohybují v přímém prodeji. A přečíst by si ji měli absolutně všichni, kteří se pohybují v oblasti pojišťovnictví. Kniha by měla být povinnou četbou pro všechny pojišťovací agenty.

Inzerce