Přes více než 40 let svého života se Jim Rohn zabýval pomáháním a motivováním druhých za pomocí svých knih, přednášek a audio nahrávek. Je považován za jednoho z předních myslitelů naší doby. Nyní máte možnost si přečíst cestu životem této speciální osobnosti.

Jim Rohn se narodil v roce 1930 v městečku Yakima, které se nachází ve státě Washington. Byl synem farmáře, proto už od časných let pracoval. Zakořenila se tak v něm hluboká pracovní morálka, kterou zúročoval celý svůj život.

„Budete-li se tvrdě věnovat své práci, vyděláte si na živobytí, ale jestliže budete pracovat tvrdě na sobě, vyděláte si celé jmění.“

V roce 1955 se začal věnovat přímému prodeji. O dva roky později ale začal spolupracovat s jinou firmou přímého prodeje, kde se jeho mentorem a rádcem stal John Earl Shoaff. Díky této spolupráci Jim postavil jednu z největších organizací v této společnosti. Od roku 1960 byl vybrán jako viceprezident této společnosti.

„Jestli se ti něco nelíbí, změň to! Nejsi strom.“

V roce 1963 dělal v hotelu Beverly Hills svůj první veřejný seminář. Jeho řeč byla tak úchvatná, že brzy začal pořádat semináře po celé zemi. Ve svých proslovech často vyprávěl svůj příběh a učil svou filozofii osobního rozvoje. Měl jedinečnou schopnost přinést lidem mimořádný pohled na běžné životní zásady.

„Práce plodí nápady.“

Od roku 1970 vedl stovky seminářů po celém světě. Pro své školení si ho najímala například společnost Standard Oil. Za svého hrdinu ho označují například autoři knihy Slepičí polévka pro duši Mark Victor Hansen a Jack Canfield, motivační řečník Anthony Robbins nebo konzultant Brian Tracy.

„Ukázněnost je most mezi úmyslem a úspěchem.“

Jim Rohn zemřel 5. prosince 2009 na plicní fibrózu. Během svého života napsal 17 knižních děl a motivoval přes miliony lidí po celém světě. Díky svým výjimečným proslovům se stal průkopníkem v oblasti osobního rozvoje. Jeho citace můžete nalézt v mnoha knihách a proslovech velkých osobností.

„Nepřej si, aby to bylo snazší; přej si, abys byl lepší.“

http://www.jimrohn.com/jim-rohn-biography
http://en.wikipedia.org/wiki/Jim_Rohn
http://cs.wikipedia.org/wiki/Jim_Rohn

Inzerce