Ačkoliv si dnes přečtete o cestování, budeme cestovat netypicky z místa na místo. Vždy jsme se v našem deníku zaměřovali na určitou oblast, ale dnes se zaměříme na činnost a koukneme se hned na několik koutů. Dnešní článek není rozhodně pro nikoho se strachem z výšek, ale pokud Vám výška nevadí a adrenalin vítáte, pak si článek užijete. A nejen článek, může to být další ze snů na vaší cestě a sny se mají plnit, ba co víc, musíte si je užívat!

Snad hned co lidé zjisili, že některá přírodní vlákna udrží větší žátěž, už se někdo houpal. Základní věc na dětském hřišti je vždy houpačka a když má architekt trochu více odvahy, pak najdete i lanovku ve smyslu zavěsit se a sjet. I dospěláci si rádi hrají a tak po celém světě vznikají větší dětská hřiště. Zde už se jen tak nepohoupáte, ani nesvezete. Musíte se nechat zavěsit a uvázat, protože by Vás při pádu čekal spíš vyhlídkový let s hodně tvrdým přistáním.

„Chcete-li létat, stačí udělat krok vpřed. Splňte si svůj sen!“

Hackett Skypark Sochi se nachází asi 10km od Sochi v krásném údolí řeky Mzymty. Sochi samotné má mnoho lákadel, Olympijský park, mnoho sportovních stánků, Sochi park… Každopádně pro adrenalinové zážitky musíte vyrazit do Hackett Skyparku. Už samotný 550 metrů dlouhý a 207 metrů vysoký chodník je adrenalinovou atrakcí, ale mimo něj zde najdete 4 různé lanové atrakce. Na rozehřátí si můžete skočit menší 69 metrový bungee jump. Pokud Vám to nebude dost, kousek vedle je větší bungee, se kterým se dostanete na téměř úplné dno kaňonu, tedy 207 metrů. Pořád málo? Pak je zde MegaTroll! 550 metrů vysoká a 700 metrů dlouhá lanovka (zipslide/Flying Fox) na které, při rychlosti až 150 km/h, zjistíte jak se cítil Superman v letu. A nakonec se můžete pohoupat. Na obří 170 metrové houpačce Sochi Swing.

Nový Zéland je rájem nejen adrenalinových sportů, proto je těžké vybrat jeden konkrétní park s lanovými atrakcemi. Zélanďané skáčou z výškové budovy v Aucklandu, z mostu v Aucklandu a okolo města Queenstown je hned několik lokalit pro bungee jumping, rope swing nebo zipslide. Mě osobně by nejvíce zaujal Kawarau Bungy Centre, místo, kde je první komerční bungee jump. Park je v porovnání se Sochi více rodinný a méně adrenalinový. Do nádherné přírody zasazený první komerční bunjee jump je 43m vysoký. Na Bungy tour se dozvíte něco o historii bungee jumpingu a můžete se svést na jedné ze tří 130 metrových Kawarau ziprides. Pod parkem se klikatí řeka Kawarau River, která slibuje úžasné vodácké zážitky.

Volným pádem ke středu fotbalového hřiště v Jihoafrické Republice. Tak přesně to zažijete na stadionu Moses Mabhida v Durbanu. Stadion postavený pro Mistrovství světa ve fotbale je dnes málo využívaný. Majitele proto napadlo to stejné co napadlo naše předky s přírodními vlákny. Pověsit dlouhé lano na středový oblouk stadionu a nechat návštěvníky pohoupat. Kruhová výseč kterou na laně nad trávníkem opíšete měří 220 metrů, takže nic pro slabé povahy.

Jihoafričané, snad kvůli horku, mají rádi proudící vzduch na adrenalinových atrakcích a proto si postavili nejrychlejší zipslide na světě. U resortu Sun City je 2000 metrů dlouhá lanová dráha, na které dosáhnete průměrné rychlosti 120 km/H. Rychlostní rekord je neuvěřitelných 185 km/h!!!

Podobných lanových parků pro dospěláky je po celém světě mnoho. Dokonce i u nás jsou lanová centra, ale zdaleka nedosahují takových rozměrů. Možná je to škoda, možná je to příležitost. Proč si rovnou něco takového nepostavit a neudělat z toho vlastní byznys?

http://www.tripadvisor.cz/Attractions-g298536-Activities-Sochi_Greater_Sochi_Krasnodar_Krai_Southern_District.html
http://www.sochi-travel.info/articles/hackett-skypark-opens-today/
http://www.ajhackett.com/sochi/image-strip/
http://www.dailymail.co.uk/travel/travel_news/article-2847209/World-s-highest-swing-SochiSwing-opens-Russia-sending-daredevils-flying-1-640ft-picturesque-ravine.html
http://www.queenstownnz.co.nz/information/AboutQueenstown/
http://www.bungy.co.nz/kawarau-bungy-centre
http://www.mmstadium.com/attractions/big-swing/
https://roadtrippers.com/za/durban-kwazulu-natal/places/moses-mabhida-stadium?lat=40.80972&lng=-96.67528&z=5
http://www.sun-city-south-africa.com/
http://www.zip2000.com/index.php
http://www.telegraph.co.uk/travel/activityandadventure/9805835/The-worlds-best-zip-wire-rides.html?frame=2453207

Inzerce