Dnes Vám v našem deníku představím vůz z třídy prémiových SUV. SUV jsou sportovní užitková vozidla, do kterých bez problémů naložíte celý nákup a odvezete jej domů kteroukoliv cestou. SUV si dokáží poradit i v urbanistickém prostředí, navíc se za volantem takového vozu budete cítit bezpečně a rozhodně Vás nikdo nepřehlédne. To platí dvojnásobně pro Range Rover Evoque.

Nekonvenční tvary a křivky, agresivní a zároveň elegantní maska, velká variace barevných provedení, panoramatické střešní okno a mnoho dalších designových prvků dělá z Range Roveru Evoque onu odvážnou evoluci. Auto může na každého působit různě, ale Evoque je nepopiratelně vyjímečně osobitý. Koncept byl poprvé představen v roce 2008 a do výroby se dostal v roce 2011. Už se nějakou tu chvíli prodává, ale díky svému nadčasovému designu a pokročilé technologii má dodnes co nabídnout.

Evoque můžete mít ve dvou variantách. buď s tří, nebo pětidveřovou karoserií. Evoque se pyšní svou efektivitou a nízkou spotřebou. Ve verzi s pohonem předních kol se udává kombinovaná spotřeba 4,3l/100km, což je u SUV naprosto fantastické. Neoslní obrovským výkonem, ale myslím, že 150 – 240 koní je dostatečných pro dynamickou jízdu, koneckonců víc „koníků“ by také více spotřebovalo.

Sympatické jsou i možnosti, jakými si z Range Roveru Evoque uděláte auto snů. Intuitivní modelace vozu na stránkách Land Roveru Vás bude bavit a fascinovat. Ovlivnit můžete nepřeberné množství detailů, asistenčních systémů a dalších věcí, které udělají Vaše auto skutečně jedinečné.

Evoque nepatří k nejlevnějším, v základní verzi cena šplhá pod milion, ale věřím že za to stojí. Pokud hledáte větší inspiraci, můžete si pohrát s modelací a uvidíte na jaké částce skončí ten Váš.


http://www.landrover.cz/vehicles/range-rover-evoque/index.html
http://www.landrover.com/vehicles/range-rover-evoque/index.html
http://www.autorevue.cz/test-range-rover-evoque-td4-luxus-v-kompaktnim-baleni

Inzerce