Už se zase těšíte na dovolenou? Nebo alespoň plánujete, kam pojedete příští rok? Pak se vám bude dnešní článek určitě hodit jako inspirace. Jen málo z nás sní o dovolené na skále, v horách a dalších podobně extrémních destinacích, spíše se chceme „válet“ u moře. Já jsem nad tím dnes přemýšlel a napadla mě originálnější myšlenka. Proč se neválet rovnou na moři?

 

Okružní plavby na velkých výletních lodích jsou dnes poměrně oblíbené, a já se vůbec nedivím. Podívat se na 7 dní do karibských vod na luxusní lodi, koupat se na Bahamách, v Portoriku a ještě se podívat do Miami i s letenkami za Kč 25 000, to je krása.

Okružní plavby zaoceánskými loděmi nabízí několik společností, které mají prodejce i v Česku. Mezi ty nejznámější patří společnosti Carnival, Costa Cruises, Norwegian, Princess nebo Royal Caribbean. Každá ze společností má několik výletních lodí, od těch menších po lodě kam se vejde několik tisíc pasažérů. Plavbu můžete podniknout prakticky kamkoliv, od Aljašky až do Asie, záleží jen na společnosti, kterou si vyberete a na sumě, kterou chcete za plavbu utratit.

Při plavbě se na lodi rozhodně nebudete nudit. Na lodích jsou kinosály, kasina, bary, sportoviště, wellness centra i obchodní domy. Pořádají se zde různá představení, taneční zábavy, i třeba taneční kurzy. A když budete chtít relaxovat, můžete vyrazit na horní palubu k bazénu, koupit si drink a prostě se válet. Činností, které se dají dělat na lodi je veliké množství.

Lodě na své plavbě několikrát přistanou v různých přístavech. Při těchto mezipřistáních můžete využít nabídky organizovaných výletů, nebo se někam vydat na vlastní pěst. Záleží jen na konkrétní destinaci, ve které se loď zrovna nachází. Někde se můžete potápět, jinde si zaplatit jízdu po poušti, organizovaně navštívit některou z památek nebo se jen vykoupat na nedaleké pláži.

Plavba výletní lodí je rozhodně hodně lákavá varianta. Je jen málo míst, které nabídne tak rozmanitou paletu činností, jako plavba lodí. Nehledě k tomu, že už samotná plavba takovou lodí je zajímavý zážitek.

http://cruise-compare.com/cruiseSearch.php?gclid=CIDLz_748sACFQsKwwod0qkAGw
http://www.cunard.co.uk/cruise-ships/queen-elizabeth/
http://www.expecta.cz/plavba/
http://www.baobao.cz/dovolena?&zamereni=22
http://www.plavby.info/
http://www.carnival.com/
http://www.royalcaribbean.com/home.do
http://www.princess.com/learn/ships/
http://www.ncl.com/cruise-ships
http://disneycruise.disney.go.com/ships-activities/
http://www.cruise-ships.com/

Inzerce