Každý z nás používá svůj telefon každý den. Naskytla se ale náhrada, která může způsobit, že za pár let své telefony odhodíme. Chcete vědět, co to je?

Malý nápad, velká revoluce

Před pár lety, se celé technologické odvětví a všechny technologické firmy pomátly. Dostaly nápad. Vyrobit chytrý náramek. Náramek, který nosíte na ruce a změří vám kalorie, energii a spánek. Produkovalo to mnoho firem. Viděly nový způsob, jak zbohatnout na v podstatě jednoduché věci. Bylo to ale spíše určené jen pro sportovce a ne pro všechny lidi. A mělo to velmi omezené funkce.

Po pár letech firmy zjistily, že lidé chtějí víc. Už jim nestačí fitness náramky, které používají jen při sportu nebo spaní, ale chtějí něco, co nosí na ruce celý den. Menší firmy dlouho hledaly nový způsob nebo to neřešily. Roli vedení v tomto odvětví převzaly tedy větší firmy. Speciálně Apple a Samsung.
Apple se rozhodl vyrobit chytré hodinky. Apple Watch. Cílil na všechny lidi. Můžete s nimi volat, psát zprávy, stahovat aplikace nebo číst noviny, když stojíte na zastávce. Apple z nich chtěl udělat zařízení, které budete používat celý den.

Před měsícem Apple ale představil novou řadu, která zatím udělala největší krok vpřed!

 

 

Telefony pryč, teď jsem tu já!

Apple se stal druhým nejpopulárnějším výrobcem hodinek na světě. Chtěl jít však ještě dále. Po verzi Series 2 představil Apple Watch Series 3.
Tato verze je voděodolná, takže se svými novými jablečnými hodinkami můžete jít plavat. Změří vám čas, počet bazénů a tak dále. Určitě v nich bezpochyby budete vypadat profesionálně a zaujmete. Stačí si je jen nasadit na ruku a můžete jít. Nemusíte si je sundavat a řešit, abyste si je náhodou neumokřili. Hodinky začnou teprve dávat smysl.

Máte najednou 40 milionů skladeb na svém zápěstí

Další zajímavou inovací jsou Aktivity.
Aktivity vám pomohou žít lepší život. Když Tim Cook – výkonný ředitel Applu onemocněl, potřeboval něco, co ho popostrčí dělat nějaký sport nebo se jen tak hýbat. Hodinky vám tedy řeknou ve správný čas, že se máte postavit nebo vám řeknou, že máte dodržovat pitný režim. Dokonce když jste ve stresu, tak vám řeknou, abyste se hluboce nadechli a odpočinuli si. Můžete tedy dělat krátký mindfulness například při cestě do práce, nebo dlouhý doma.

To nejzajímavější je ale podpora dat.
Apple do svých hodinek nechal integrovat elektronickou simkartu. Takže u svého operátora zaplatíte určitou částku a můžete používat svá data i v Apple Watch. Toto je obrovská revoluce. Máte najednou 40 milionů skladeb na svém zápěstí. Dříve jste písničky mohli poslouchat jen přes svůj iPhone. Když ale máte data i v hodinkách, můžete poslouchat kdekoliv a jste pořád připojeni. Svůj iPhone můžete tedy nechat doma a vystačíte si jen s Apple Watchema.

Dokonce když si chcete zavolat, tak stačí jen na hodinkách otevřít aplikaci telefon a už můžete volat. Mají vylepšený mikrofon, takže můžete třeba být na paddleboardu, pádlovat a přesto vás volající uslyší. Toto je něco, co konkurence nenabízí. Apple se díky tomuto stal nejoblíbenějším výrobcem chytrých hodinek na světě a očekává se, že bude v tomto segmentu inovovat dále.

Segment chytrých hodinek velmi rychle roste. Hodinky jsou čím dál více lepší a chytřejší. Pokud Apple půjde touto cestou, tak se může stát, že za pár let odhodíme své telefony a budeme používat jen chytré hodinky. My se na to velmi těšíme. Co vy?

Zdroje
Inzerce